راه های رفع افتادگی پلک بالا بدون جراحی و با جراحی

راه های رفع افتادگی پلک بالا بدون جراحی و با جراحی

افتادگی پلک بالا یکی از مشکلات رایج در میان خانم ها و آقایان است که عمدتا به دلیل افزایش سن رخ می دهد. در اثر افزایش سن، پوست ما تمایل به پیر و شل شدن دارد و این موضوع می تواند مشکلات زیادی را از قبیل افتادگی پلک پایین، بروز چین و چروک های مختلف در پوست و … به دنبال داشته باشد. رفع افتادگی پلک بالا مانند بسیاری از روش های زیبایی دیگر قابل انجام است. اگر می خواهید مشکل افتادگی پلک بالای خودتان را برطرف کنید، می توانید از روش های غیر جراحی و یا جراحی استفاده نمایید که در ادامه این مقاله در مورد آن ها صحبت می کنیم.

چرا پلک بالا افتاده می شود؟

افتادگی پلک بالا در اکثر موارد به دلیل پیری و شل شدن پوست است. در صورتی که عضلات بالای پلک به درستی نتوانند پلک را به سمت بالا بکشند، پلک به سمت پایین متمایل شده و حتی اگر این میزان از افتادگی پلک تشدید شود، می توانیم شاهد افتادگی پلک روی چشم ها نیز باشیم. اگرچه مراقبت از پوست و استفاده از ترکیبات سفت کننده، می تواند باعث جلوگیری از بروز این مشکل شود؛ اما باز هم افتادگی پلک در اثر افزایش سن رخ خواهد داد و شما نیز باید انتظار آن را داشته باشید.

راه های رفع افتادگی پلک

این روزها بسیاری از خانم و آقایان میان سال و مسن با مشکل افتادگی پلک بالا مواجه شده اند. اکثر آن ها نیز به دنبال روشی برای رفع افتادگی در پلک بالا هستند که هر کدام از این روش ها مزایای خاص خودشان را دارند. راه های رفع افتادگی پلک بالا به دو دسته روش های بدون جراحی و با جراحی تقسیم بندی می شوند که در ادامه مقاله آن ها را توضیح می دهیم.

چرا پلک بالا افتاده می شود؟

روش های رفع افتادگی پلک با جراحی

جراحی افتادگی پلک، یکی از موثرترین روش ها برای درمان افتادگی پلک بالای چشم است. این روش که با نام بلفاروپلاستی توسط پزشکان متخصص انجام می شود، می تواند تا چندین سال برای شما دوام داشته باشد. البته بسیاری از افراد نمی دانند که بلفاروپلاستی چگونه انجام میشود؟ همین موضوع می تواند انتخاب این روش را برای درمان افتادگی در پلک بالا، سخت کند.

مراحل عمل بلفاروپلاستی بسیار ساده است. شما می توانید در عرض چند ساعت این عمل را انجام دهید و بدون بستری به خانه برگردید. تنها کاری که توسط پزشک انجام می شود این است که بخشی از چربی بالای پوست پلک شما را بر می دارد و پلک را به سمت بالا می کشد. تا زمانی که روند پیری پوست شما تسریع نشود، جراحی بلفاروپلاستی با لیزر و یا روش های دیگر برای شما ماندگاری خواهد داشت.

روش های درمان افتادگی پلک بدون جراحی

گاهی اوقات پیش می آید که افراد به دلیل ترس و نگرانی که برای جراحی پلک بالا دارند، روش های درمان افتادگی پلک بالا بدون جراحی را به روش های تهاجمی ترجیح می دهند. خوشبختانه روش های زیادی نیز بدین منظور وجود دارند که شاید هزینه آن ها نسبت به هزینه بلفاروپلاستی کمتر یا بیشتر باشد؛ اما به هر حال می توانند اثربخشی قابل قبولی داشته باشند. از جمله روش های درمان افتادگی در پلک بالا بدون جراحی شامل موارد زیر هستند.

۱.    درمان افتادگی پلک بالا با لیزر

یکی از روش های درمانی افتادگی پلک بالا بدون جراحی، استفاده از لیزر است. لیزر می تواند باعث بازسازی پوست شود و لایه های عمیق پوست را نیز سفت تر کند. با اگر می خواهید در کنار لیفت پلک بالا، چین و چروک های اطراف چشم خودتان را برطرف کنید، می توانید از این روش رفع افتادگی در پلک بالا استفاده نمایید. این روش کاملا ایمن بوده و می تواند برای افرادی که می خواهند یک روش بدون درد و دردسر را تجربه کنند، بهترین گزینه باشد.

روش های درمان افتادگی پلک بدون جراحی

۲.    رفع افتادگی پلک با تزریق بوتاکس

بوتاکس یک ماده پرکننده پوست است که می تواند برای رفع افتادگی پلک بدون جراحی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده که باعث فلج شدن عضلات می شود، می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی چهره داشته باشد. در شرایطی که نیاز به تزریق بوتاکس برای رفع افتادگی پلک باشد، کافیست که پزشک برخی از بخش های پلک را با این ماده فلج کند تا بقیه عضلات بتوانند بهتر منقبض شوند. در این صورت می توان شاهد لیفت پلک بود. معمولا طول عمر بوتاکس کمتر از ۱ سال است.

۳.    درمان افتادگی پلک با فیلر

فیلرهای پوستی می توانند به عنوان یک محلول پر کننده برای پوست مورد استفاده قرار گیرند. در شرایطی که نیاز به استفاده از راه های درمان افتادگی پلک بالا بدون جراحی داشته باشید، می توانید از فیلرها استفاده کنید. البته استفاده از فیلر برای بالای چشم حساسیت های خاص خودش را دارد و نیاز به دقت بسیار زیادی خواهد داشت.

۴.    رفع افتادگی پلک با پلاسما

پلاسما درمانی، یکی از روش های جدید برای رفع افتادگی پلک بالا است. در این روش می توان از دستگاهی که نوع انرژی پلاسمایی را ساطع می کند استفاده کرد که باعث تبخیر شدن پوست می شود و پوست را سفت خواهد کرد. مزیت این روش درمانی این است که طول عمر و دوام بالایی دارد. به همین خاطر معمولا تا ۳ سال می توانید از لیفت پلک بالای خودتان لذت ببرید.

کلینیک زیبایی آی گل و بهترین روش های رفع افتادگی در پلک بالا

کلینیک زیبایی آی گل و بهترین روش های رفع افتادگی در پلک بالا

کلینیک زیبایی آی گل، یکی از کلینیک های تخصصی است که خدمات خود را در زمینه رفع افتادگی پلک بالا به شما عزیزان ارائه می کند. اگر به دنبال این هستید که پوستی جذاب و شاداب داشته باشید، کافیست که از خدمات این کلینیک استفاده کنید. بر اساس شرایط و بودجه شما، بهترین روش برای درمان افتادگی پلک بالا بدون جراحی و یا به همراه جراحی، به شما پیشنهاد می شود.

در نظر داشته باشید که همیشه راه های درمانی غیر جراحی نمی توانند برای شما اثربخش باشند. پس اگر پزشک به شما توصیه می کند که جراحی پلک بالا را برای رفع افتادگی انجام دهید، حتما این کار را بکنید. فقط در چنین شرایطی است که می توانید از کلینیک زیبایی آی گل بهترین نتیجه را بگیرید.