بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی - کلینیک پوست مو و زیبایی آی گل

بلفاروپلاستی یک نوع عمل جراحی، برای برطرف کردن افتادگی و تورم پلک بالا و پایین چشم می باشد. این نوع عمل ترکیبی از میکروسرجری یا جراحی میکروسکوپی همراه با لیزر می باشد. معمولاً با افزایش سن ممکن است که مجموعه ای از ریز عضلات حمایت کننده پلک ها ضعیف شوند در نتیجه یک حالت افتاده پیدا می کنند.

علاوه بر این جمع شدن چربی اضافی در زیر پلک و همچنین پلک بالا یک فرم ناخوشایندی را ایجاد می کند. در چنین شرایطی کیسه های زیر چشم متورم می شوند و کاملاً آن ترکیب طبیعی و زیبای میان چشم و پلک ها از بین می رود.

عمل جراحی بلفاروپلاستی هم جنبه درمانی دارد و هم بر ایجاد فرم زیبا در پلک و چشم ها تمرکز دارد. جنبه درمانی آن به این صورت است که بسیاری از افراد مسن یا اشخاصی که به صورت مادرزادی مشکل اضافه پوست در پلک ها و همچنین تورم را دارند از لحاظ میدان دید و همچنین تسلط بینایی نسبت به اطراف دچار مشکل می شوند. با استفاده از جراحی پلک بینایی شما بهبود می یابد و با کیفیت بهتر می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید.

جنبه زیبایی آن نیز باعث می‌شود تا چشمان شما یک نمای بسیار نرمال و خوش فرمی پیدا کند که قطعا بر زیباتر شدن چهره شما تاثیر می گذارد. برای آشنایی بیشتر با این عمل جراحی در ادامه مقاله جزئیات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

مدت زمان جراحی و دوران بهبودی عمل بلفاروپلاستی

عمل جراحی بلفاروپلاستی تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین متقاضی هیچگونه درد و سوزشی را در روند عمل احساس نمی کند. از لحاظ مدت زمان جراحی حدوداً یک ساعت زمان می برد تا فرایند عمل جراحی تکمیل شود. پانسمان کوچکی بر روی چشم ها قرار داده خواهد شد و حدود سه روز نیاز به مراقبت های جدی پس از عمل دارد. کشیدن بخیه ها نیز پس از یک هفته انجام خواهد شد و بعد از آن شما به راحتی می توانید به زندگی عادی خود باز گردید. در مجموع عمل بلفاروپلاستی از زمان اجرا تا بهبودی یک مدت زمان کوتاهی را در بر می گیرد.

بلفاروپلاستی - کلینیک پوست مو و زیبایی آی گل

آیا محدودیت سنی در عمل جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد؟

هیچگونه محدودیت سنی در عمل جراحی بلفاروپلاستی وجود ندارد. بنابراین در هر سنی که هستید می توانید این نوع عمل را انجام دهید. اما با توجه به اینکه معضل افتادگی و متورم شدن پلک ها با افزایش سن خصوصاً بعد از ۴۰ سالگی اتفاق می افتد. به همین دلیل این گروه از افراد متقاضی بیشتری در این نوع عمل هستند. از طرفی نتایج عمل نیز در این سن کاملاً موفقیت آمیز خواهد بود.

چه افرادی نیاز به بررسی دقیق تر در این عمل جراحی دارند؟

به طور کلی عمل جراحی بلفاروپلاستی را نمی توان در همه افراد بدون در نظرگیری بیماری آن ها انجام داد. در واقع باید بررسی شود که آیا یک بیماری خاصی در بدن یا ناحیه چشم وجود دارد یا خیر؟ افرادی که دچار خشکی به نسبت شدید در ناحیه چشم، اختلال در تیروئید و گردش خون و همچنین دچار بیماری های قلبی و دیابت شده‌اند حتماً باید با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشند. علاوه بر این افرادی که دارای بیماری‌های مرتبط در ناحیه چشم مانند گلوکوم هستند بهتر است قبل از شروع فرآیند عمل با پزشک جراح صحبت کنند تا مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید یا خیر.

بلفاروپلاستی - کلینیک پوست مو و زیبایی آی گل

اقدامات مهم قبل از جراحی بلفاروپلاستی

برای آنکه بتوانید یک جراحی کاملا بی خطر و با نتیجه بسیار رضایت بخش داشته باشید بهتر است قبل و بعد از جراحی یکسری اقدامات ضروری و مهم را انجام دهید که شامل موارد ذیل می باشد:

 • حدالمقدور حدود شش هفته قبل از اینکه بخواهید اقدام به جراحی بلفاروپلاستی کنید مصرف دخانیات و احیانا مواد حاوی الکل را قطع کنید. زیرا در صورت مصرف زمان بهبودی شما به شدت طولانی تر خواهد شد.
 • برخی از داروهای ضد التهاب و همچنین قرص های آسپرین این قابلیت را دارند تا خونریزی را در حین عمل بیشتر کنند پس بهتر است از این داروها نیز اجتناب کنید.
 • اگر می خواهید یک نتیجه ایده آل در پایان جراحی حاصل شود از دهیدراته شدن بدن خود جلوگیری کنید. بنابراین سعی کنید مصرف مایعات را به حد مطلوب داشته باشید.
 • برای خانمها این نکته بسیار حائز اهمیت است که در روز جراحی هیچ نوع ماده آرایشی را استفاده نکنند. حتی ملایم ترین کرم های پوستی نیز می تواند روند عمل جراحی را دچار مشکل کند.

اقدامات مهم بعد از جراحی

 • ممکن است پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی اثرات داروهای بی حسی وجود داشته باشد که کاملاً طبیعی است. حتماً در روز جراحی یک فرد همراه با خود داشته باشید تا پس از عمل بتواند شما را به منزل و محل اقامت تان همراهی کند.
 • هیچگاه پس از جراحی اقدام به رانندگی یا مواردی از این قبیل نکنید.
 • وجود تورم و حالت کبودی پس از عمل کاملا نرمال و طبیعی هستند در نتیجه نباید دچار نگرانی و استرس شوید. در این خصوص میتوانید از تکه های کوچک یخ برای بهبود سریع تر تورم استفاده کنید.
 • ممکن است تغییر رنگ بسیار جزئی در قسمت سفیدی چشم خود داشته باشید. این موضوع نیز جای نگرانی ندارد و نیاز به انجام اقدام خاصی نیست. چرا که طی هفته اولیه پس از عمل برطرف خواهد شد.
 • پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی از اعمال فشار به چشمها و از همه مهم تر بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. سعی کنید خنده های شدید و همچنین خمیازه خود را کنترل کنید. چرا که این موارد یکسری فشارهای جزئی را به ناحیه پلک وارد خواهد کرد که عملاً بخیه ها نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.
 • سعی کنید در هنگام خواب کاملاً بر روی کمر و پشت بخوابید. خوابیدن به طرفین ممکن است یک نیروی کششی را بر روی پهلوی صورت و به دنبال آن پلک ها وارد کند.
 • بعد از جراحی نیز داروهای تجویز شده را به طور منظم مصرف کنید تا سرعت بهبودی شما افزایش یابد.
 • موارد بهداشتی را کاملاً رعایت کنید و در صورت تعویض پانسمان از گاز های کاملا استریل استفاده کنید.

بلفاروپلاستی - کلینیک پوست مو و زیبایی آی گل

کلینیک آی گل؛ یک محیط آرامش بخش برای انجام عمل های زیبایی

طیف وسیعی از خدمات و عمل های زیبایی از قبیل کاشت مو، تزریق فیلر، لیزر موهای زائد و همچنین بلفاروپلاستی در کلینیک آی گل انجام می شود. متخصصین این مرکز به واسطه درجه علمی بالا و همچنین تجربه چندین ساله می توانند بهترین خدمات را در این حوزه به متقاضیان ارائه دهند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با این کلینیک در تماس باشید.