کاشت ابرو

کاشت ابرو کلینیک آی گل

کاشت ابرو یکی از فیلدهای بسیار پر رقابت در کلینیک های پوست و مو و زیبایی می باشد. به همین دلیل کیفیت این نوع عمل و همچنین استفاده از تکنیک های روز دنیا توسط متخصصان و تیم پزشکی با تجربه تعیین کننده میزان رضایت مشتری از نتیجه کار خواهد بود. در این مقاله منحصراً در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و جزئیات مرتبط با آن صحبت می کنیم.

نوع انتخاب مو و روش عمل کاشت ابرو

تکنیک بسیار ایده آلی که در روند کاشت ابرو استفاده می شود روش FUT می باشد. برای اجرای این روش لازم است ابتدا بانک مویه افراد مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. معمولاً در قسمت پشت سر دقیقاً در ناحیه بین گوش ها تراکم مو بالا می باشد. در این قسمت گرافت های حاوی فولیکول های مو از لحاظ ژنتیکی معمولاً نسبت به ریزش مقاومت بسیار بالایی دارند. بنابراین انتخاب و منبع دریافت تارهای مو از این قسمت خواهد بود.

بعد از انجام بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر سر یک Flap یا نوار نسبتا باریک برداشته می شود تا از این طریق بتوانیم گرافت های مو را جدا کرده و آماده پیوند به قسمت ابرو کنیم. این برش با توجه به آنکه از قسمت پر تراکم پشت سر جدا می شود قابل رویت نخواهد بود و پس از مدتی به راحتی ترمیم می شود. البته دقت و ظرافت کار جراح نیز به حدی می باشد که کمترین میزان اسکار و یا همان جای زخم ایجاد شود.

کاشت ابرو بر اساس سلیقه متقاضی و با خواب ابروی مناسب

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در فرایند کاشت ابرو همواره دنبال می شود لحاظ کردن نوع درخواست و سلیقه متقاضی در عمل کاشت می باشد. اینکه شما چه نوع طرح و قاب ابرویی را بیشتر می پسندید برای ما فوق العاده حائز اهمیت می باشد. قاب ابرو تنوع بسیار بالایی دارد که هر کدام از لحاظ انحنا، طرح و میزان پهنا با یکدیگر متفاوت هستند. با توجه به ترکیب اجزای مختلف صورت قاب مناسب انتخاب خواهد شد تا بعد از عمل کاشت ابرو یک نمای کاملا زیبا و هماهنگی را ایجاد شود.

در گذشته معمولاً مشکل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت و یا اصطلاحاً حالت مسواکی اتفاق می افتاد. اما امروزه در کلینیک های زیبایی به جهت حرفه ای بودن تیم و همچنین استفاده از تکنیک های مناسب تر، این مشکل کاملاً برطرف شده است و یک خواب ابروی ایده آل ایجاد خواهد شد.

کاشت ابرو بر اساس سلیقه متقاضی و با خواب ابروی مناسب

مراقبتهای پس از عمل کاشت

برای آن که پس از عمل کاشت ابرو یک نتیجه ایده آل و مورد انتظار شما حاصل شود لازم است که یکسری اقدامات ضروری و نسبتاً ساده را بعد از کاشت انجام دهید که شامل موارد ذیل می باشد:

  • درست مانند هر عمل جراحی دیگری نظیر کاشت مو حتماً باید به ناحیه مورد نظر فرصت دهید تا به مرحله بهبودی کامل برسد. این پروسه نیاز به زمان و صبر شما دارد.
  • پس از عمل از لمس کردن ابروهای خود بپرهیزید. با توجه به آنکه منافذ باز بسیار ریز در این قسمت وجود دارد لمس مکرر آن احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد.
  • برای سرعت بخشیدن به بهبودی کامل به طور مرتب داروها و اسپری های تجویز شده توسط پزشک را استفاده کنید.
  • انجام فعالیت های ورزشی که منجر به ایجاد تعریق در ناحیه صورت می شود می تواند روند بهبودی را به تاخیر بیاندازد. بنابراین تا مدت کوتاهی از اینگونه فعالیت‌ها بپرهیزید.
  • نحوه خوابیدن شما باید به گونه‌ای باشد که قسمت ابرو دچار فشار یا کشش های نامتعارف نشوند.
  • به هیچ عنوان ناحیه ابرو را به جهت رفع سوزش یا التهاب خفیف ماساژ ندهید.
  • وجود قرمزی یا پوسته شدن کاملاً طبیعی هستند و نباید نگران این موضوع شوید.
  • تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید بپرهیزید. می‌توانید در این خصوص از انواع کلاه های نقاب دار استفاده کنید.
  • تا دو هفته اولیه بعد از کاشت ابرو بهتر است از رفتن به استخر اجتناب کنید.

آیا امکان رشد بعد از کاشت ابرو وجود دارد؟

چه کسانی نیازمند این نوع عمل می باشند؟

با توجه به تأثیر بسیار بالایی که ابروها در زیبای هر فرد دارند می توانید در صورت لزوم عمل کاشت ابرو را انجام دهید. افرادی که موهای بسیار کمی در این ناحیه دارند و یا اینکه به طور کامل دچار ریزش ابرو شده اند می توانند این عمل را انجام دهند. البته اگر بنا به یکسری شرایط پزشکی دچار ریزش ابرو شده اید و یا اینکه در اثر حوادثی از قبیل سوختگی ابروهای شما کاملا از بین رفته است می توانید با پیوند ابرو مجدداً به زندگی عادی خود بازگردید.

آیا امکان رشد بعد از کاشت ابرو وجود دارد؟

با توجه به آنکه تارهای مو از پوست سر شما انتخاب می شوند بنابراین بعد از انجام کاشت ابرو روند رشد تا رسیدن به مرحله تثبیت ادامه پیدا می کنند. آنچه که در این عمل دنبال می‌شود این است که شما کاملاً یک ابروی طبیعی و با رشد مناسب داشته باشید. البته برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است که یک پروسه زمانی مشخصی طی شود تا ریشه مو به مرحله پایداری برسد.

تا چند روز پس از کاشت ابرو میتوانید استحمام کنید؟

بهتر است قبل از عمل کاشت ابرو استحمام کنید. این کار باعث می‌شود تا چند روز اولیه بعد از عمل نیاز به حمام کردن نداشته باشید. شما می توانید بعد از حدود ۴۸ ساعت حمام کنید اما حتماً باید مراقب باشید که فشار بالای دوش به ناحیه ابرو و همچنین محل اهدا کننده مو در پشت سر تماس نداشته باشد. برای شستشوی صورت و ناحیه ابرو می توانید از اسپری آب و مواد شوینده بسیار ملایم که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کنید. بعد از سپری شدن دو هفته و کشیدن بخیه های پشت سر می توانید به زندگی عادی خود باز گردید.

انجام عمل کاشت مو و ابرو در کلینیک زیبایی آی گل

انجام عمل کاشت مو و ابرو در کلینیک زیبایی آی گل

در کلینیک زیبایی آی گل علاوه بر کاشت مو و ابرو عمل های زیبایی دیگری از قبیل بلفاروپلاستی، تزریق فیلر در نقاط مختلف صورت، لیپو غبغب، اندولیفت، لیزر موهای زائد و فشیال پوست با بالاترین درجه کیفیت انجام خواهد شد. آنچه که برای ما اهمیت دارد در وهله اول رضایت شما از فرآیند عمل و همچنین نتیجه آن می باشد. برای دریافت مشاوره و تعیین وقت با کارشناسان کلینیک در تماس باشید.