کاشت مو

کاشت مو کلینیک آی گل

کاشت مو یک روش درمانی و جزو عمل های زیبایی محسوب می شود که شما میتوانید در یک مدت زمان مشخص به حجم قابل توجهی از موهای طبیعی خود دست پیدا کنید. با توجه به تاثیر بسیار خیره کننده ای که پرپشت بودن مو بر زیبایی ظاهر دارد انجام عمل کاشت مو برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند یک گزینه استثنایی خواهد بود.

روش های مختلف کاشت مو

تکنیک ها و روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام از لحاظ نوع کار، روند متفاوتی را دنبال می کنند. به طور کلی می توان ۳ روش مهم و اساسی را در این نوع عمل معرفی کرد که شامل روشهای ذیل می باشد.

 • روش FIT

این روش کوتاه شده عبارت Follicular Isolation Technique و به معنای تکنیک جداسازی یا استخراج فولیکولی می باشد. تارهای مو به صورت جداگانه از قسمت های متراکم تر پوست سر برداشته می شوند. یک عمل بسیار ساده بدون خونریزی و بخیه و با دوره نقاهت فوق العاده کوتاه مدت می باشد.

 • روش FUT

عمل Follicular unit transplantation به معنای پیوند واحد فولیکولی است که به اختصار به عنوان تکنیک FIT از آن یاد می شود. در این روش یک Flap از ناحیه متراکم پوست سر که غالباً پشت سر می باشد برش داده می شود. ابعاد دقیق برش بر اساس تعداد فولیکول های مورد نیاز تعیین میشود. البته از این روش برای کاشت ابرو نیز استفاده می شود.

 • روش ترکیبی

این روش نیز ترکیبی از دو تکنیک مذکور می باشد. یعنی ممکن است در یک متقاضی برداشت مو هم به صورت تار تار و هم به شکل برش های نواری باشد.

روش های مختلف کاشت مو

کدام روش کاشت مو مناسب شما می باشد؟

بانک مویه افراد، تراکم مو و میزان طاسی افراد با یکدیگر تفاوت دارد. به همین دلیل لازم است که در جلسه مشاوره با پزشک ابعاد مختلف پوست سر مورد بررسی قرار گیرد تا از این طریق بتوان روش مناسب را به متقاضی پیشنهاد داد. اما به طور کلی اگر هدف فرد رسیدن به حداکثر میزان حجم مو در قسمت تاج سر میباشد روش FUT گزینه مناسبی خواهد بود. اما باز هم تصمیم گیری نهایی در جلسه مشاوره اتخاذ خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری کاشت مو

یکی از سوالات بسیار رایج که قبل از شروع فرآیند کاشت مو مطرح می‌شود این است که بعد از انجام عمل پایداری و ماندگاری تارهای مو تا چه مدتی حفظ خواهد شد. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که این عمل یک روش مادام العمر محسوب می شود. یعنی اگر مراقبت های لازم به طور کامل بعد از فرایند کاشت انجام شود شما می توانید برای تمام عمر از رشد موهای خود لذت ببرید. مواردی از قبیل رژیم غذایی و سبک زندگی مناسب تاثیر زیادی در این مورد دارد.

ایجاد یک نتیجه کاملاً طبیعی بعد از فرآیند کاشت

از جمله انتظارات متقاضیان کاشت مو رسیدن به یک نتیجه مطلوب و کاملاً طبیعی می باشد. بعد از انجام مراحل کاشت و همچنین تثبیت ریشه مو رشد آنها به صورت طبیعی ادامه پیدا خواهد کرد. شکل دهی خط موی دقیق و ایجاد یک تراکم کاشت مناسب شرایطی را فراهم می‌کند تا نتیجه عمل طبیعی و ایده آل شود. جهت دستیابی به یک نتیجه مطلوب علاوه بر المان های دیگر بستگی به تجربه متخصصین و تیم پزشکان دارد.

مدت زمان ماندگاری کاشت مو

مدت زمان عمل

مدت زمان نسبتا دقیق کاشت مو بر اساس تعداد گرافت های مورد نیاز تعیین می شود. هر چقدر میزان طاسی بخش تاج سر بیشتر باشد لازم است که حجم گرافتهای دریافتی از ناحیه پشت سر افزایش یابد. اما در مجموع مدت زمان این عمل از ۴ ساعت الی ۸ ساعت متغیر خواهد بود.

آیا این عمل دردناک است؟

ممکن است این تصور در ذهن بسیاری از متقاضیان ایجاد شود که با توجه به نسبتا طولانی بودن فرایند کاشت مو، در طی عمل احساس درد و سوزش خواهید داشت. اما این گونه نیست. این عمل طی بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در حین عمل هیچ گونه درد یا سوزشی را احساس نخواهید کرد. البته هرگونه جراحی زیبایی از قبیل بلفاروپلاستی و یا عمل های ساده تر مانند تزریق فیلر لب شاید در نگاه اول استرس های خاص خود را داشته باشد. اما اگر روی نتیجه کار متمرکز شوید قطعاً با روحیه عالی و کاملا مسرت بخش نسبت به این عمل ها اقدام خواهید کرد.

تعریف سن مناسب برای انجام این عمل

یکی از توصیه های بسیار جدی انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) این است که عمل کاشت مو برای افراد بالای سن قانونی انجام شود. اما با توجه به آنکه ریزش مو به طور طبیعی با افزایش سن رخ میدهد به همین دلیل متقاضیان عموما بیش از ۲۵ سال سن دارند. به طور کلی هر فردی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار است و به طور طبیعی موهای خود را از دست داده است کاندیدای خوبی برای این عمل خواهد بود.

انجام با کیفیت ترین عمل های زیبایی در کلینیک آی گل

مراقبتهای مهم بعد از عمل کاشت مو

 • بعد از عمل کاشت نباید در محیط های آلوده قرار بگیرید. به همین دلیل انجام ضوابط بهداشتی جزو اولویت های بعد از عمل میباشد.
 • لازم است تا رسیدن به بهبودی نسبی صبر کنید بعد از آن می توانید به صورت کاملا ملایم به شستشوی ناحیه سر بپردازید.
 • وجود درد و سوزش جزو موارد طبیعی بعد از عمل کاشت مو می باشد. معمولاً قسمت اهدا کننده مو نسبت به ناحیه گیرنده درد و سوزش بیشتری دارد. در چنین مواردی مصرف داروهای تجویز شده حتما باید به موقع صورت گیرد تا درد ناحیه تسکین یابد.
 • وجود خارش بعد از عمل کاشت همواره وجود دارد لذا شما نباید مکرر پوست سر را ماساژ دهید.
 • در بازه زمانی ۷ الی ۱۰ روز حتماً باید نسبت به نحوه خوابیدن خود دقت بیشتری داشته باشید تا نیرو یا فشار مضاعفی به محل کاشت نشود.
 • نتایج نهایی عموما بعد از ۱۲ ماه رویت خواهد شد. در نتیجه ریزش های جزئی در این مدت کاملا طبیعی بوده و نیاز به اقدام خاصی ندارد.
 • کلاه های مخصوصی بعد از عمل کاشت مو به شما معرفی خواهد شد که شما می‌توانید در محیط بیرون از آن استفاده کنید. این کلاه‌ها از ورود گرد و غبار و تابش مستقیم نور خورشید به پوست سر جلوگیری می کند.
 • فعالیت های ورزشی باید کاملا کنترل شده باشد به طوری که ناحیه سر دچار تعریق شدید نشود.

انجام با کیفیت ترین عمل های زیبایی در کلینیک آی گل

با توجه به تخصص و تجربه بالایی که تیم کاری کلینیک آی گل دارد، متقاضیان این اطمینان را داشته باشند که نتیجه عمل های صورت گرفته کاملا رضایت بخش و متناسب با درخواست و سلیقه شما خواهد بود. شما می توانید جهت دریافت مشاوره تخصصی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کلینیک آی گل در تماس باشید.