تزریق فیلر مزوژل های جوانساز

تزریق فیلر مزوژل های جوانساز

جوانسازی صورت یکی از شاخه های فوق العاده مهم در تخصص پوست مو و زیبایی می باشد. در این حوزه هموار سعی می شود مجموعه ای از تکنیک های کم تهاجمی تر و غیر جراحی، که همگی از لحاظ پزشکی تایید شده هستند، برای زیباتر شدن صورت استفاده شوند. تزریق فیلر جوانساز یکی از این تکنیک های منحصر به فرد می باشد.

در حال حاضر، این روش توانسته است نتایج بسیار خارق العاده ای را در حوزه زیبایی و جوانسازی صورت ایجاد کند. تغییراتی که از طریق تزریق فیلر در اجزای مختلف صورت به وجود می آید قطعاً منجر به جلوه گری بهتر چهره شما خواهد شد. اما ممکن است یکسری سوالات مهم و اساسی در زمینه تزریق فیلر برای شما به وجود آید که در این مقاله قصد داریم به مهمترین آنها بپردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

میزان ماندگاری بعد از تزریق فیلر جوانساز

فیلرهای جوانسازی صورت دارای برند های مختلفی هستند که هر کدام از لحاظ ویژگی‌های ساختاری و ماندگاری متفاوت می باشند. اگر تزریق فیلر جوانساز به صورت کاملا استاندارد و با عمق مناسب انجام شود معمولاً تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. البته برخی از نمونه های فیلرهای موجود به صورت غیر قابل جذب می باشند و بیش از یک سال ماندگاری دارند. نمونه دیگری از این فیلر های جوانساز که غالباً به عنوان فیلر الانسه یا PCL شناخته می شوند این قابلیت را دارند که به واسطه ایجاد بافت در ناحیه یک ماندگاری طولانی تری تا ۴ سال نیز داشته باشند.

میزان ماندگاری بعد از تزریق فیلر جوانساز

چگونه می توان ماندگاری فیلرها را افزایش داد؟

علیرغم نوع و برند فیلر که ارتباط مستقیم با میزان ماندگاری آن دارد اما بعد از تزریق فیلر جوانساز می توانید یکسری اقدامات نسبتا ساده را انجام دهید تا از این طریق پایداری و ماندگاری فیلرهای صورت افزایش یابد. این اقدامات شامل موارد ذیل می باشد:

  • حدالامکان از قرار گرفتن مستمر و طولانی مدت در مقابل نور خورشید خودداری کنید.
  • از استرس و تشویش های روحی دوری کنید.
  • سعی کنید کلیه اقدامات مراقبتی که پزشک به شما توصیه می کند را انجام دهید.
  • انجام برخی درمان های نگهدارنده که توسط متخصص انجام میشود تاثیر بسیار بالایی بر افزایش ماندگاری فیلرها دارد.
  • سعی کنید فعالیت های ورزشی سنگین را به حداقل برسانید.
  • از ماساژ با شدت بالا و غیر متعارف خودداری کنید.
  • همواره بدن خود را به صورت هیدراته نگه دارید. درواقع تامین آب کافی بدن از بروز چین و چروک های اضافه در صورت جلوگیری میکند.
  • رژیم غذایی خود را رعایت کنید و از مواد غذایی حاوی زینک بیشتر استفاده کنید.

تزریق فیلر جوانساز در چه نواحی از صورت انجام میشود؟

برای ایجاد یک چهره کاملا شاداب و زیبا لازم است که فیلرها با یک حجم مشخصی و با هدف اصلاح فرم و زیباسازی در نقاط مختلف صورت تزریق شوند. تزریق فیلر خط خنده و خطوط پیشانی، فیلر شقیقه، زاویه سازی فک و چانه و همچنین تزریق فیلر لب و گونه از جمله مواردی است که می تواند ترکیب چهره شما را به سمت جوانتر شدن سوق دهد. نکته بسیار مهمی که در فرایند تزریق فیلر جوانساز در نواحی مختلف صورت همواره مد نظر متخصصین قرار می گیرد این است که نمای کلی چهره از حالت طبیعی خارج نشود. به همین دلیل ایجاد یک هماهنگی بصری در اجزای مختلف صورت بعد از تزریق فیلر جوانساز فوق‌العاده اهمیت دارد.

تزریق فیلر جوانساز در چه نواحی از صورت انجام میشود؟

تزریق فیلر جوانساز از چه سنی شروع می شود؟

بدن انسان بعد از دهه سوم زندگی شروع به از دست دادن تراکم استخوانی و کلاژن ها می کند. اولین نقطه ای که این تغییرات، خود را بروز میدهند صورت و چهره افراد می باشد. شما میتوانید به طور هوشمندانه تزریق فیلر جوانساز را از زمانی که احساس می کنید ردپای چین و چروک ها در صورت شما ایجاد شده اند آغاز کنید. با شروع زودهنگام نسبت به این کار فواید آن را در سن های بالاتر خواهید دید. بدان معنا که در سن ۵۰ سالگی حجم استفاده از این مواد در صورت شما کاهش پیدا خواهد کرد و از طرفی پروسه درمان نیز آسان تر می شود.

فیلرها چه زمانی بهترین عملکرد را ارائه می دهند؟

تزریق فیلر جوانساز یک نتیجه و به نوعی عملکرد سریعی را ارائه می دهد. به همین دلیل مانند دیگر عمل های جراحی نیاز به سپری شدن زمان طولانی برای رویت نتیجه نهایی ندارید. با این حال پس از تزریق فیلر جوانساز لازم است که یک مدت نسبتا کوتاهی طی شود تا مواد تزریق شده در بافت زنده زیر پوست شما ادغام شوند. بازه زمانی که فیلرها می توانند به طور کامل عملکرد ایده آل خود را نشان دهند و در صورت شما به شکل کاملاً طبیعی بنشینند معمولاً بعد از حدود دو هفته رخ خواهد داد. این بازه زمانی در نوع خود جزء دوره های کوتاه مدت تلقی می شود.

اهمیت استفاده از حجم صحیح انواع فیلرها

تزریق فیلرهای جوانساز در نقاط مختلف صورت به همان اندازه که دارای فواید زیادی هستند اگر به هر طریقی در مصرف آن ها و حجم تزریق زیاده روی شود می تواند برای سلامتی شما مضر هم باشد. به همین دلیل ما همواره تاکید می کنیم که کلینیک هایی را برای اجرای عملیات زیباسازی صورت انتخاب کنید که دارای یک تیم متخصص و با تجربه باشند. در نتیجه شما با اطمینان کامل نسبت به سلامتی خود میتوانید به روند زیباسازی صورت خود با استفاده از تزریق فیلر ادامه دهید.

اهمیت استفاده از حجم صحیح انواع فیلرها

مهمترین اقدام بعد از تزریق فیلر

مهمترین یا به نوعی ساده ترین اقدام که میتوانید پس از تزریق فیلر انجام دهید این است که اولین شب بعد از تزریق، دقت بالایی به نوع خوابیدن خود داشته باشید. فیلرهای تازه تزریق شده اگر در معرض فشار یا نیروی بالا قرار گیرند می توانند دچار تورم شدید شوند. برای جلوگیری از این مورد سعی کنید در روزهای آغازین بعد از تزریق کاملا به پشت بخوابید. استفاده از یک بالشت اضافی روند مراقبتی شما را در مواقع خواب بهبود می بخشد.

کلینیک آی گل، متخصص در ارائه خدمات زیبایی صورت

کلینیک پوست، مو و زیبایی آی گل با بهره گیری از متخصصین و پزشکان با تجربه و همچنین تیم مشاوره قوی همواره آماده خدمات رسانی به متقاضیان گرامی می باشد. شما میتوانید جهت تعیین وقت و همچنین دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان این کلینیک در تماس باشید.