فیلر زیر چشم چیست؟ عوارض، انواع و کاربردهای فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم چیست؟ عوارض، انواع و کاربردهای فیلر زیر چشم

زیر چشم شما گود و سیاه شده و هر چقدر از کرم‌های زیر چشم استفاده می‌کنید، نتیجه خوبی نمی‌بینید؟ احساس می‌کنید تیرگی زیر چشم شما باعث پیر نشان دادن صورت شما شده است؟ این مشکلات برای بسیاری از شما رخ می‌دهد، به خصوص اگر در خانواده خود سابقه ارثی تیرگی و سیاهی زیر چشم را داشته باشید. بهترین روش برای از بین بردن سیاهی و کبودی زیر چشم، استفاده از فیلر است. فیلر زیر چشم می‌تواند به خوبی سطح زیر چشم را پوشش دهد و مشکلات ایجاد شده در این ناحیه را برطرف کند.

فیلر زیر چشم چیست؟

فیلر زیر چشم یک ماده پرکننده است که از مواد موجود در داخل بدن و بدون ضرر تشکیل شده که می‌تواند با سرنگ‌های مخصوص در زیر پوست تزریق شود. این فیلرها بسته به ترکیباتی که دارند، علاوه بر پر کردن ناحیه زیر چشم می‌توانند اثربخشی طولانی مدت برای تولید کلاژن نیز داشته باشند و باعث شادابی و طراوت پوست صورت شوند. فیلرهای زیر چشم فقط برای زیر چشم قابل استفاده نیستند و می‌توان آن‌ها را برای نواحی مختلف دیگر صورت نیز مورد استفاده قرار داد.

بهترین فیلر زیر چشم چیست؟

فیلرهای زیر چشم توسط برندهای معتبری تولید می‌شوند که هر کدام از مواد اولیه مختلفی برای تولید این محصول استفاده می‌کنند. بهترین فیلر زیر چشم، محصولی است که توسط برندهای معتبر جهانی تولید و به بازار عرضه شود. هر چقدر برند تولید کننده این فیلرها قابل اعتمادتر، کیفیت آن‌ها نیز بالاتر خواهد رفت. به طوری که می‌توان شاهد افزایش ماندگاری فیلر زیر چشم در مدل‌های مرغوب و باکیفیت نیز بود. اگر با انواع فیلرهای زیر چشم و اثربخشی آن‌ها آشنا شوید، متوجه خواهید شد که بهترین فیلر زیر چشم چیست؟

  • اسید هیالورونیک: یکی از انواع محصولاتی است که می‌تواند برای فیلر زیر چشم مورد استفاده قرار گیرد، اسید هیالورونیک است. فیلرهای زیر چشم تولید شده بر پایه اسید هیالورونیک به دلیل داشتن ماده طبیعی تولید کننده کلاژن، می‌توانند پوست را برای تولید کلاژن تحریک کنند و باعث بهبود سلامت آن شوند.
  • پلی‌ال لاکتیک اسید: این نوع فیلر زیر چشم دارای یک ماده زیست سازگار است که می‌تواند از طریق فرآیندی به نام نخ خطی در زیر پوست و چشم تزریق شود. این ماده نقش بسیار مهمی را در تولید کلاژن ایفا می‌کند و نسبت به فیلر قبلی اثربخشی بهتری خواهد داشت.
  • هیدروکسی آپاتیت کلسیم: یکی دیگر از بهترین فیلرهای زیر چشم، هیدروکسی آپاتیت کلسیم است. این ماده از ترکیب فسفات و کلسیم ساخته شده و می‌تواند برای تولید کلاژن مورد استفاده قرار گیرد. برای حمایت از بافت همبند و حجم دادن به ناحیه زیر چشم، استفاده از هیدروکسی آپاتیت کلسیم توصیه می‌شود.

فیلر زیر چشم چیست؟

کاربرد فیلر در زیر چشم

تزریق فیلر در زیر چشم با اهداف مختلفی انجام می‌شود. اگر به شادابی، زیبایی و جوانی چهره خودتان فکر می‌کنید، حتما باید فرآیند تزریق فیلر در زیر چشم را با کمک افراد متخصص انجام دهید. فیلر زیر چشم می‌تواند فواید زیر را برای شما به همراه داشته باشد.

۱- درمان گودی زیر چشم

گودی زیر چشم می‌تواند باعث پیر و خسته به نظر رسیدن چهره شما شود. یکی از کاربردهای تزریق فیلر در زیر چشم، رفع گودی آن است. اگر حجم نواحی اشکی زیر پوست شما از بین رفته‌اند، باید به فکر درمان حلقه‌های تیره زیر چشم خودتان باشید. تزریق فیلر در زیر چشم باعث می‌شود تا این نواحی فرورفته و گود حجم پیدا کند و دیگر شاهد فرورفتگی ناحیه زیر چشم خودتان نباشید.

۲- رفع سیاهی زیر چشم

گودی در ناحیه زیر چشم باعث ایجاد یک سایه تیره رنگ در زیر چشم خواهد شد. این حلقه‌های تیره می‌توانند روی زیبایی صورت شما تاثیر منفی داشته باشند. با تزریق فیلر زیر چشم، حفره‌ها و گودی زیر چشم از بین می‌رود و می‌توان شاهد شادابی چهره و صورت بود. تمامی لکه‌ها و تیرگی‌های زیر چشم با تزریق اصولی فیلر درمان خواهد شد.

۳- رفع پف آلودگی زیر چشم

پف زیر چشم به دلیل تجمع چربی و غیر یکنواخت شدن بافت زیر چشم رخ می‌دهد. اگر می‌خواهید ورم زیر چشم را درمان کنید، می‌توانید از تزریق فیلر کمک بگیرید. ژنتیک، احتباس مایعات، از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل افزایش سن و …، همگی می‌توانند باعث پف و ورم پوست شوند.

کاربرد فیلر در زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم چیست؟

یکی از دلایل محبوبیت تزریق فیلر در نواحی مختلف صورت، عوارض آن است. به دلیل اینکه اکثر مواد تشکیل دهنده فیلرها در پوست وجود دارند، پس انتظار می‌رود که عوارض تزریق فیلر در زیر چشم بسیار محدود باشد. ممکن است پس از تزریق فیلر در ناحیه زیر چشم شاهد سرخی، پف آلودگی زیر چشم، قرمزی در محل تزریق و کبودی باشید که هر کدام عوارض کوتاه مدت هستند که به مرور زمان برطرف می‌شوند.

تنها زمانی عوارض تزریق فیلر در زیر چشم نگران کننده است که به دلیل تزریق نامناسب و غیر حرفه‌ای رخ دهد. به طور مثال اگر پر کننده خیلی نزدیک به سطح پوست تزریق شود، ناحیه زیر چشم ظاهر آبی و پف کرده پیدا می‌کند. عدم ماساژ مناسب و یا فشار آوردن به ناحیه زیر چشم پس از تزریق فیلر و یا آسیب به عروق ظریف خونی اطراف چشم می‌تواند باعث پارگی این عروق و ایجاد عوارض و خون مردگی در ناحیه زیر چشم شود.

ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟

ماندگاری فیلر زیر چشم وابسته به نوع فیلر انتخابی است. فیلرهای زیر چشم می‌توانند بین ۹ ماه تا ۲ سال دوام داشته باشند و پس از آن اثربخشی خود را از دست خواهند داد. شرایط پوست فرد و مراقبت‌هایی که بعد از تزریق فیلر در زیر چشم انجام می‌شود نیز روی ماندگاری آن تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

تزریق فیلر زیر چشم با تیم متخصص درمانگاه آی گل

تزریق فیلر زیر چشم برای رفع کبودی، گودی و سیاهی زیر چشم توصیه می‌شود. فیلر زیر چشم یک ماده پرکننده بدون عارضه است که ماندگاری کوتاه مدت دارد، ولی می‌تواند حجم خالی زیر چشم را پر کند. برای اینکه تزریق فیلر زیر چشم را انجام دهید، حتما باید به درمانگاهی تخصصی مراجعه کنید. درمانگاه تخصصی آی گل با پزشکان متخصص خود به شما برای تزریق فیلر در زیر چشم بهترین خدمات را ارائه می‌کند. برای دریافت مشاوره و نوبت کافیست که با شماره تلفن‌های درمانگاه آی گل در ارتباط باشید.