هر آنچه باید در مورد عوارض لیزر زیر بغل بدانید!

هر آنچه باید در مورد عوارض لیزر زیر بغل بدانید!  

استفاده از لیزر برای کاهش موهای زائد با استفاده از پرتوهای نوری و ایجاد تخریب در فولیکول‌های مو روشی برای توقف رشد موهای اضافی است. همه ما، به ویژه خانم‌ها، به حذف موهای زائد خود نیاز داریم ولی برخی از افراد از روش‌های سنتی مانند اصلاح با تیغ، اپیلاسیون، موم و یا واکس که بسیار دردناک و دارای عوارض زیادی هستند، این کار را انجام می دهند. البته در ادامه در مورد عوارض لیزر زیر بغل هم برای شما توضیح می دهیم.

بریدن و زخمی کردن بدن، باعث ایجاد سوزش و خراش در لایه‌های بیرونی پوست می‌شود. این عوارض معمول این روش‌ها هستند، اما در مناطق حساس مثل زیر بغل و ناحیه بیکینی بسیار دردناک هستند.

علت حساسیت ناحیه زیر بغل

برای رفع موهای زائد زیر بغل، لیزر یک گزینه عالی است. این منطقه از بدن به علت وجود غدد عرق و لنفاوی و البته رگ های خونی زیاد بسیار حساس است. بنابراین، باید به دقت و با حساسیت بیشتر اقدام به لیزر زیر بغل کنید تا از عوارض لیزر زیر بغل جلوگیری کنید. مراجعه به کلینیک‌های تخصصی معتبر و متخصصان پوست و مو متبحر برای انجام این روش بسیار اهمیت دارد.

چگونگی حذف موهای زائد زیر بغل با لیزر

عملکرد دستگاه لیزر بر اساس تابش لیزر بر روی موهای زائد است. این تابش لیزر تنها به عمق حداکثر ۲ میلیمتر نفوذ می‌کند و هدف آن تنها ملانین فولیکول‌های مو است. به دلیل اینکه رنگدانه‌های پوست و مو دارای فرکانس‌های مختلفی برای جذب پرتوهای لیزر هستند، اشعه لیزر تنها توسط فولیکول‌های مو جذب می‌شود و تاثیری روی پوست ندارد.

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

حال می خواهیم بدانیم که عوارض لیزر زیر بغل چیست؟ اگر دستگاه مورد استفاده برای لیزر پوست و مو با توجه به نوع پوست و موی فرد انتخاب نشود و با نظر یک پزشک متخصص پوست و مو و توسط یک اپراتور ماهر و آموزش‌دیده استفاده نشود، احتمال ایجاد عوارض بسیاری برای فرد وجود دارد. این عوارض ممکن است شامل قرمزی، التهاب و تورم، درد، خارش، خشکی، پوسته‌پوسته شدن، سوختگی، تاول، تغییر رنگ پوست در منطقه لیزر، عفونت و آسیب به چشم باشد.

حذف موهای زیر بغل با استفاده از لیزر به دلیل حساسیت پوست و وجود غدد عرقی و لنفاوی، ممکن است باعث سوزش و خطر انتقال عفونت به بدن شود. محیط مرطوب زیر بغل باعث تأخیر در بهبودی عوارض احتمالی می شود. بنابراین، قبل از اقدام به لیزر موهای زیر بغل، بهتر است با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کرده و دستگاه و اپراتور مناسب را انتخاب کنید تا از کاهش عوارض لیزر زیر بغل اطمینان حاصل کنید.

علت حساسیت ناحیه زیر بغل 

جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زیر بغل روشی ایده آل است، اما در صورت رعایت نشدن نکات مهم قبل و بعد از لیزر، می‌تواند عوارض مختلفی داشته باشد. برای جلوگیری از عوارض لیزر زیر بغل، بهتر است به کلینیک‌های متخصص لیزر مراجعه کرده و با استفاده از دستگاه‌های مدرن و مجهز، تحت نظر پزشکان متخصص پوست و مو اقدام به انجام این روش کنید. با رعایت کلیه نکات حرفه‌ای و بهداشتی، می‌توانید از نتایج مطلوبی برخوردار شوید.

مراکز آرایشی و زیبایی، افراد غیر متخصص و متخصصان غیر حرفه ای که با هزینه‌های بسیار کم به لیزر موهای زائد می‌پردازند، واقعاً به سلامتی افراد آسیب وارد می‌کنند. نکته مهم این است که باید از طول موج و زمان مناسب برای لیزر استفاده شود، زیرا پوست های مختلف و رنگ‌های موهای متنوع نیاز به طول موج مناسب خودشان را دارند .

استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل، باید توسط افراد متخصص و ماهر صورت گیرد. استفاده نادرست از این دستگاه‌ها می‌تواند باعث ایجاد عوارض لیزر زیر بغل در پوست شود. همچنین رعایت نکردن نکات بهداشتی در حین استفاده از دستگاه برای افراد مختلف، می‌تواند خطر انتقال بیماری‌های قارچی و عفونی را افزایش دهد. بنابراین اهمیت دارد که قبل از استفاده از دستگاه لیزر، به انتخاب مناسب و استفاده صحیح آن توجه کنیم تا از بروز عوارض جدی جلوگیری کنیم.

هزینه لیزر زیر بغل

هزینه لیزر زیر بغل در مراکز مختلف با یکدیگر متفاوت است، زیرا انجام این کار به عوامل مختلفی اعم از دستمزد پزشکان، محل قرارگیری کلینیک، نوع دستگاه و … بستگی دارد.

مراحل لیزر موهای زیر بغل

در ادامه شما را با اصلی‌ترین مراحل لیزر موهای زیر بغل آشنا می‌کنیم.

  • پاکسازی: اولین مرحله در فرآیند لیزر کردن موهای زیر بغل، پاکسازی است. اپراتور لیزر ابتدا ناحیه مورد درمان را تمیز می‌کند و در صورت لزوم از کرم بی‌حسی استفاده می‌کند. سپس برای محافظت از چشمانتان در طول درمان، عینکی به شما ارائه می‌شود.
  • استفاده از دستگاه لیزر: بعد از آن، اپراتور دستگاهی که دارای پرتو نور است را بر روی منطقه مورد نظر (مثلاً زیر بغل) قرار می‌دهد. این نور موجب گرم شدن فولیکول‌های مو شده و سبب آسیب به آنها شده، بنابراین موهای جدید دیگر رشد نمی‌کنند.
  • استفاده از اسپری خنک‌کننده در انتهای کار: برای کاهش ناراحتی و عوارض لیزر زیر بغل، اپراتور از یک اسپری خنک‌کننده قدرتمند استفاده می‌کند.

آشنایی با مراقبت‌‌های قبل و بعد از لیزر زیر بغل

آشنایی با مراقبت‌‌های قبل و بعد از لیزر زیر بغل

در ادامه شما را با مراقبت‌های اصولی قبل و بعد از لیزر موهای زیر بغل آشنا می‌کنیم تا از عوارض لیزر زیر بغل به دور باشید.

  • حداقل در بازه زمانی ۳۰ روز قبل از لیزر، از برداشتن موهای زائد توسط موچین، بند انداختن و اپیلاسیون پرهیز نمایید.
  • حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  • پس از جلسه لیزر، به هیچ عنوان به حمام آب داغ یا سونا نروید.
  • پس از انجام هر جلسه لیزر، تا یک هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • تا اتمام جلسات نهایی لیزر، تنها از ژیلت برای برداشتن موهای زائد استفاده کنید.
  • استفاده از کرم‌های لایه بردار بعد از جلسه لیزر بسیار اهمیت دارد.
  • از انجام فعالیت‌های شدید بدنی تا ۲۴ ساعت پس از جلسه لیزر خودداری کنید.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران

همانطور که توضیح داده‌ایم، انتخاب کلینیک معتبر برای انجام لیزر موهای زائد بسیار اهمیت دارد. قطعا پزشکان و متخصصین ماهر و مجرب در کلینیک‌های معتبر و باسابقه فعالیت دارند. اگر شما هم رویای پوستی صاف با لیزر و بدون عوارض را دارید، درمانگاه تخصصی آی گل را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این مجموعه با کادری مجرب و حرفه‌ای در محیطی آرامش‌بخش در حال خدمت‌رسانی با کیفیت بالا به شما عزیزان است تا از عوارض لیزر زیر بغل در امان باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد مردان و زنان وارد سایت این مجموعه شوید و با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.