۸ مرحله ساده انجام ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم

8 مرحله ساده انجام ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم

فرقی نمی‌کند پف بالای چشم شما به خاطر خیره شدن به صفحه نمایش در طول روز است یا کم خوابی. در هر صورت پف بالا و زیر چشم‌های شما می‌تواند تاثیر بدی روی زیبایی چهره داشته باشد و شما را خسته و بی حال جلوه دهد. ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم بسیار موثر است و می‌تواند به مشکل شل شدن ماهیچه‌های چشم و بهبود آن‌ها کمک بسیار زیادی کند. اگر به دنبال از بین بردن پف بالای چشم با ماساژ هستید، ولی نمی‌دانید که این کار را چطور انجام دهید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهیم.

ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم

افزایش جریان خون در زیر پوست در داخل فاسیا، نه تنها برای درمان پف و سیاهی دور چشم؛ بلکه برای جلوگیری از گودی زیر چشم نیز مفید است. برای اینکه بتوانید جریان خون در زیر پوست را افزایش دهید، نیاز به ماساژ دادن این ناحیه دارید. ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم بسیار موثر است و باعث می‌شود که جریان خون در ناحیه اطراف چشم افزایش پیدا کند و کم کم شاهد سلامت چشم‌های خودتان باشید. بنابراین، می‌توانیم آن را به عنوان بهترین روش برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی بشناسیم.

برای از بین بردن پف اطراف چشم می‌توانید از تکنیک‌های ماساژ و مالشی کمک بگیرید. فقط کافیست که دستورالعمل مناسب آن را دنبال کنید و به صورت حرفه‌ای و بدون نقص، مشکل پف بالا چشم خودتان را برطرف نمایید.

محصولات مورد نیاز برای ماساژ دور چشم

همانطور که برای بدن نیاز به محصولات مناسب جهت ماساژ دارید، برای ماساژ دور چشم و از بین بردن پف بالای چشم نیاز به محصولات مراقبتی پوستی خاصی خواهید داشت. ماساژ اطراف چشم می‌تواند برای حمایت از پوست مفید باشد، به شرطی که در کنار آن از کرم‌های مغذی مختلف نیز استفاده کنید. یک سرم یا آبرسان می‌تواند بدون سانس اضافه تاثیر مثبتی روی سلامت پوست دور چشم شما داشته باشد.

اگر استفاده از روغن‌های مختلف را برای از بین بردن پف بالای چشم ترجیح می‌دهید، توصیه ما استفاده از روغن‌های ضد التهاب و روشن کننده است. روغن‌ها و کرم‌هایی که بتوانند کلاژن سازی در اطراف چشم را افزایش دهند، بهترین انتخاب برای حمایت از سلامت پوست شما هستند.

محصولات مورد نیاز برای ماساژ دور چشم

نحوه از بین بردن پف بالای چشم با ماساژ

برای ماساژ اطراف چشم خودتان ابتدا با مرطوب کردن پوست شروع کنید. می‌توانید از آبرسان و کرم‌های مفید استفاده کنید و آن‌ها را روی صورت، گردن و سینه بزنید. حال می‌توانید مطابق با مراحل زیر ماساژ دور چشم را برای رفع پف بالای چشم انجام دهید.

  • مرحله ۱: ابتدا یک محصول آبرسان دور چشم را به انگشت وسط خودتان بمالید. سپس با استفاده از فشار ملایم و ضربه‌ای، مراحل ماساژ را آغاز کنید. برای این کار انگشت خودتان را از مرکز استخوان به سمت بیرون حرکت دهید و با حرکات ضربه‌ای ماساژ بدهید. سپس زیر چشمان خود در امتداد استخوان گونه به سمت بینی را با فشارهای ملایم ماساژ دهید. برای اینکه جریان خون در اطراف چشم افزایش پیدا کند، این کار را برای ۵ بار به صورت منظم انجام دهید.
  • مرحله ۲: انگشت شست خودتان را در گوشه داخلی ابرو قرار دهید. حالا انگشت خودتان را به سمت بالا فشار دهید و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.
  • مرحله ۳: انگشت حلقه خودتان را زیر استخوان ابرو قرار دهید. با فشار ملایم ۵ بار انگشت خود را به سمت بیرون و شقیقه‌ها حرکت دهید.
  • مرحله ۴: با انگشت اشاره و وسط خودتان با فشار متوسط، از بالای استخوان ابرو به سمت شقیقه‌ها حرکت کنید.
  • مرحله ۵: حال گوشه داخلی ابرو، وسط ابرو و گوشه بیرونی ابروها را با انگشتان خودتان به مدت ۳ ثانیه فشار دهید. این کار را برای ۵ بار انجام داده تا اثر آن را مشاهده کنید.
  • مرحله ۶: با انگشت حلقه از گوشه داخلی چشم شروع به ماساژ دادن کنید و به آرامی با حرکتی به سمت بیرون، گوشه چشم را به طرفین بکشید. این کار را برای ۵ بار انجام دهید.
  • مرحله ۷: حال ماساژ شقیقه‌های خودتان را نیز انجام دهید. برای این کار انگشت اشاره و میانی را به مدت ۱۰ ثانیه روی ناحیه شقیقه قرار داده و ماساژ را انجام دهید.
  • مرحله ۸: پس از اینکه مراحل ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم را انجام دادید، نوبت به آن رسیده که یک تجربه آرامش بخش را برای رفع پف آلودگی بالای چشم احساس کنید. اگر پوست مستعد قرمزی دارید کمپرس سرد و اگر پوست شما کدر است از کمپرس گرم استفاده کنید. برای این کار یک حوله را زیر آب سرد یا گرم نگه دارید. آب اضافه آن را بگیرید و این حوله را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خودتان و در زمانی که دراز کشیده‌اید، قرار دهید. این کار باعث تسکین التهاب و قرمزی پوست و احساس آرامش شما خواهد شد.

نحوه از بین بردن پف بالای چشم با ماساژ

آیا ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم کافیست؟

اگرچه تکنیک ماساژ می‌تواند برای افزایش خونرسانی در بالا و اطراف چشم کمک کند و باعث کاهش التهاب و ورم شود؛ ولی باید بدانید که گاهی پف بالا یا پایین چشم به دلیل کم خوابی، تغییر در روند خونرسانی نیست. بلکه به دلیل تجمع چربی در ناحیه بالا یا پایین چشم است. در چنین شرایطی باید از عمل پف بالای چشم کمک گرفت. بلفاروپلاستی به عنوان بهترین روش درمانی برای رفع پف بالا و پایین چشم شناخته می‌شود که تاثیر بسیار زیادی روی رفع این مشکل خواهد داشت.

درمانگاه تخصصی آی گل، مشاور شما برای رفع پف بالای چشم

اگر بدون اینکه بی خوابی بکشید یا هر روز ساعات زیادی را به مانیتور زل بزنید، از پف بالای چشم خودتان رنج می‌برید، وقت آن رسیده که از درمانگاه تخصصی آی گل برای رفع این مشکل کمک بگیرید. در کنار روش ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم، می‌توانید از بلفاروپلاستی برای درمان قطعی این مشکل نیز کمک بگیرید. با جوانسازی پوست اطراف چشم و رفع پف بالای چشم، می‌توانید شاهد زیبایی بیشتر چهره خودتان باشید.