راه درمان قطعی پف زیر چشم چیست و آیا نتیجه آن همیشگی است؟

راه درمان قطعی پف زیر چشم چیست و آیا نتیجه آن همیشگی است؟

پف زیر چشم یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌ها و آقایان با آن مواجه می‌شوند. معمولا این اتفاق همزمان با افزایش سن در زیر چشم‌ها رخ می‌دهد و باعث پیرتر نشان دادن چهره خواهد شد. برای درمان قطعی پف زیر چشم باید از روش‌های جراحی استفاده کرد. روش‌هایی نظیر استفاده از کرم‌های ضد پف زیر چشم به صورت موقتی جواب می‌دهد و نتیجه عالی نخواهد داشت، اما با روش‌های جراحی مناسب می‌توان این مشکل را به طور کامل برطرف کرد.

دلیل پف زیر چشم

در برخی از شرایط پف زیر چشم به علت بی خوابی است که موقتی بوده و خود به خود درمان خواهد شد. ولی ممکن است این پف ایجاد شده به صورت دائمی باشد که در چنین شرایطی، انتخاب بهترین روش درمانی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. پف بالای چشم و زیر چشم می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد؛ اما معمولا تجمع چربی و کاهش رطوبت پوست باعث بروز این مشکل می‌شود. با افزایش سن، پوست صورت شل می‌شود و احتمال تجمع چربی افزایش پیدا می‌کند.

علت پف زیر چشم می‌تواند کمبود برخی از ویتامین‌ها در بدن مانند ویتامین سی، ویتامین E، ویتامین K و ویتامین B12 باشد. ویتامین K باعث جریان یافتن خون در سراسر بدن شده و کمبود آن می‌تواند باعث کاهش خونرسانی به بافت زیر چشم و ضعیف کردن آن شود. ویتامین B12 نیز برای تولید سلول‌های خونی موثر است و می‌تواند سلامت عضلات را تقویت کند. ویتامین سی نیز برای تولید کلاژن بیشتر مفید بوده که کمبود آن می‌تواند باعث کاهش خاصیت ارتجاعی پوست گردد.

نحوه درمان پف زیر چشم

پف زیر چشم باید در ابتدا علت یابی شود تا با توجه به علت به وجود آمدن آن، این مشکل برطرف گردد. برای درمان پف زیر چشم می‌توانید از روش‌های مختلفی کمک بگیرید که ساده‌ترین آن‌ها استفاده از کرم‌های موضعی است که برای درمان پف و رفع التهاب در زیر چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده موضعی از کرم‌ها و روغن‌های گیاهی تا حدی باعث کاهش التهاب در زیر چشم خواهد شد؛ اما اثربخشی آن دائمی و طبیعی نخواهد بود.

روش‌های کلینیکی دیگری نیز برای درمان پف زیر چشم وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از لیزر، تزریق فیلر و بوتاکس کردن ناحیه زیر چشم اشاره کرد. پزشک متخصص با توجه به دلیل پف زیر چشم، بهترین روش درمانی برای رفع این مشکل را به شما ارائه خواهد کرد.

دلیل پف زیر چشم

درمان قطعی پف زیر چشم

زمانی که صحبت از درمان قطعی پف زیر چشم می‌شود، منظور عمل بلفاروپلاستی است. بلفاروپلاستی پلک پایین چندین سال است که توسط پزشکان متخصص برای حذف پف زیر چشم و بهبود گودی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش کم تهاجمی، می‌تواند با یک برش کوچک در ناحیه زیر چشم، بافت‌های چربی و اضافه زیر چشم را خارج کند. در این صورت حجم اضافه‌ای که در زیر چشم ایجاد شده است با کمک بلفاروپلاستی برداشته خواهد شد. اگرچه این روش تهاجمی است؛ اما اثربخشی بسیار عالی و قطعی دارد.

برای انجام عمل بلفاروپلاستی باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. این عمل تحت بیهوشی یا بی حسی انجام می‌شود و شما هیچ درد و ناراحتی در حین عمل احساس نخواهید کرد. برش ایجاد شده در ناحیه زیر چشم برای برداشتن بافت چربی آنقدر کوچک هست که بتوانید با بخیه زدن آن را پوشش دهید و جای نگرانی از بابت ایجاد اسکار در اثر انجام این عمل نیست. به دلیل اینکه کل بافت چربی اضافه سفت شده در زیر چشم با این روش درمانی حذف می‌شود، می‌توان آن را به عنوان راه حل قطعی برای رفع پف زیر چشم شناخت.

ماندگاری بلفاروپلاستی برای رفع پف زیر چشم چقدر است؟

یکی از ابهاماتی که در ذهن افراد برای درمان قطعی پف زیر چشم با بلفاروپلاستی وجود دارد، این است که ماندگاری این روش چقدر است؟ ماندگاری بلفاروپلاستی پلک پایین به عنوان روش جدید و اثربخش برای رفع پف و سیاهی زیر چشم بسیار زیاد است. بعید است که افراد در اثر افزایش سن مجددا با مشکل پف زیر چشم مواجه شوند. چرا که در حین انجام این عمل، تمامی بافت چربی از زیر چشم خارج می‌شود و دیگر نگرانی از بابت تجمع مجدد این بافت‌ها نخواهد بود.

با این حال در برخی از موارد به دلیل افزایش سن، خاصیت ارتجاعی در پوست کاهش پیدا می‌کند. این موضوع می‌تواند باعث افتادگی پوست صورت و کاهش خاصیت ارتجاعی آن گردد. این موضوع به مرور زمان افتادگی پوست زیر چشم و پف آلودگی آن را به همراه خواهد داشت. می‌توان بعد از عمل بلفاروپلاستی برای افزایش اثربخشی آن از کرم‌ها و پمادهای مخصوص جهت افزایش استحکام پوست استفاده کرد تا دوام این روش افزایش پیدا کند.

هزینه درمان قطعی پف زیر چشم

هزینه درمان قطعی پف زیر چشم

هزینه درمان قطعی پف زیر چشم وابسته به معیارهای مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نحوه عمل جراحی، کلینیک مراجعه شده و همچنین شدت پف زیر چشم اشاره کرد. به دلیل اینکه اثر بلفاروپلاستی به عنوان بهترین روش درمانی، همیشگی است و معمولا افراد نیازی به برداشتن پف زیر چشم تا آخر عمر پیدا نمی‌کنند، بنابراین، نگرانی از بابت هزینه پرداختی برای درمان قطعی پف زیر چشم وجود ندارد و بهتر است که برای بهبود اثربخشی بلفاروپلاستی حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و از پرداخت هزینه بیشتر برای رسیدن به نتیجه بهتر نگران نباشید.

درمانگاه تخصصی آی گل و مشاوره برای درمان قطعی پف زیر چشم

پف زیر چشم می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، اما معمولا تجمع چربی‌های زیر چشم باعث بروز این مشکل می‌شود که برای درمان قطعی آن‌ها راهی به غیر از برداشتن این بافت‌های چربی در زیر چشم نیست. درمانگاه تخصصی آی گل با تیم متخصص و باتجربه خود، به شما در زمینه درمان قطعی پف زیر چشم و رفع افتادگی پلک کمک بسیار زیادی می‌کند. اگر می‌خواهید پف زیر چشم خود را به بهترین شکل درمان کنید، ولی نمی‌دانید که چطور این کار را انجام دهید؛ فقط کافیست که با ما جلسه مشاوره داشته باشید. پزشکان متبحر و باتجربه، در مورد اثربخشی بلفاروپلاستی و نتیجه آن با شما صحبت می‌کنند تا بهترین نتیجه را از انتخاب روش درمانی مناسب بگیرید.