کاشت ابرو به روش FIT؛ مزایا، معایب و مراقبت‌های بعد از آن

کاشت ابرو به روش FIT؛ مزایا، معایب و مراقبت‌های بعد از آن

ریختن ابروها همیشه برای افراد نگران کننده است. فرقی نمی‌کند آقا باشید یا خانم، در هر صورت اینکه بخشی از ابروهای شما بریزند و دیگر نتوانید از زیبایی و شادابی صورت خودتان نهایت لذت را ببرید، قطعا برای شما نگران کننده و ناراحت کننده است. روش‌های زیادی برای کاشت ابرو و داشتن ابروهای طبیعی وجود دارند که یکی از آن‌ها کاشت ابرو به روش FIT است. در این روش فولیکول‌های مو جداسازی می‌شوند تا به شکل طبیعی و زیبا در داخل ابروها قرار بگیرند. برای اینکه با این روش کاشت ابرو بدون جراحی و اثربخشی آن آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

کاشت ابرو با روش FIT چیست؟

FIT (Follicular Isolation Technique) یکی از روش‌های نوین کاشت مو و ابرو است که توانسته نسبت به روش کاشت FUT مزایای بسیار زیادی را از آن خود کند. کاشت ابرو به روش FIT، فولیکول‌های مو به گونه‌ای جداسازی می‌شوند که فقط به صورت تکی در داخل ابرو پیوند زده شوند. به همین خاطر نتیجه کاشت ابرو با این روش بسیار طبیعی‌تر و جذاب‌تر از روش قبلی است. این روش کاشت ابرو نیاز به گرافت‌های محدودی دارد. از این رو اگر حجم کمی از ابروها از دست رفته‌اند، این روش کاشت ابرو می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

مزایای پیوند ابرو با روش fit

کاشت ابرو به روش FIT یکی از روش‌های جدید و شناخته شده برای کاشت ابرو است که مزایای خاص خودش را دارد. این روش کاشت کمترین آسیب را به شما وارد می‌کند و می‌تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. از جمله مزایای انتخاب این روش برای کاشت ابرو طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احتمال تشکیل اسکار بسیار کم
 • امکان استفاده از نواحی مختلف بدن به عنوان ناحیه اهدا کننده
 • بهترین روش برای افراد پیر با ناحیه بانک موی نامناسب (پوست چروکیده و افتاده)
 • قابل استفاده به عنوان روش ترمیمی بعد از کاشت با روش‌های دیگر
 • دقت و ظرافت بالا پس از کاشت در ابروها

با وجود مزایای این روش کاشت ابرو، باید دقت داشته باشید که این روش بیشتر برای ترمیم ابروهای کاشته شده و یا افزایش تراکم کم در ابروها است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انتخاب این روش کاشت، حتما با پزشک متخصص ارتباط بگیرید.

مزایای پیوند ابرو با روش fit

معایب کاشت ابرو با این روش

کاشت ابرو با روش fit بسیار حساس و ظریف است و نیاز به دقت، حوصله و تبحر بسیار زیادی دارد. البته ظرافت ابروهای کاشته شده با این روش آنقدر زیاد بوده که بسیاری از متخصصان در صورت وجود شرایط مناسب، این روش کاشت ابرو را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. از جمله معایب کاشت ابرو به روش جداسازی فولیکولی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت بسیار بالا و احتمال آسیب به تارهای مو
 • امکان تشکیل اسکار به دلیل عدم دقت و تبحر پزشک
 • احتمال بروز عفونت به دلیل استخراج فولیکول‌ها به صورت دستی
 • تاثیر شدید تخصص و تجربه پزشک روی نتیجه کار

مراقبت بعد از کاشت ابرو به روش FIT

در صورتی که کاشت ابرو به روش FIT را انجام دادید، می‌توانید از ابروهای خودتان به بهترین شکل مراقبت کنید. مراقبت بعد از کاشت ابرو با این روش نیاز به دقت زیادی دارد. اولین گام این است که تا ۸ روز به ابروهای خودتان دست نزنید و آن‌ها را نشویید. حتما قبل از شستشوی صورت خودتان با آب و صابون با پزشک مشورت کنید. معمولا پس از گذشت روز هشتم، قادر به دوش گرفتن و ورزش کردن ملایم خواهید بود. سایر نکات مراقبتی پس از کاشت ابرو با این روش شامل موارد زیر هستند:

 • یک هفته بعد از کاشت ابرو، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جدا خودداری کنید.
 • در صورت نیاز از پماد یا کرم‌های توصیه شده از سوی پزشک برای جلوگیری از عفونت و آسیب به ابروهای خودتان استفاده کنید.
 • تا چند هفته پس از کاشت ابرو (با مشورت پزشک) از محصولات آرایشی ابرو مانند مداد ابرو استفاده نکنید.
 • احتمال مشاهده پوسته‌های ریز در ابروهای پیوند زده وجود دارد که معمولا بعد از گذشت ۵ الی ۷ روز می‌ریزند. می‌توانید پوسته‌های باقی مانده بعد از ۸ روز را با مالش ابروها از بین ببرید.
 • موهای کاشته شده در ابرو بعد از گذشت ۲ هفته از کاشت می‌ریزند و جای نگرانی نیست. معمولا همان موها بعد از گذشت ۲ الی ۳ ماه رشد می‌کنند و می‌توانید آن‌ها را کوتاه کنید.

مراقبت بعد از کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT بهتر است یا FUT؟

هر یک از انواع روش‌های کاشت ابرو می‌توانند تاثیر مثبتی روی زیبایی ابروها داشته باشند و انتخاب بهترین روش برعهده پزشک متخصص است. بسته به شرایط ابروها، ناحیه اهدا کننده و همچنین سن فرد، باید روش مناسبی برای کاشت ابرو در نظر گرفته شود. کاشت ابرو به روش FIT برای افرادی مناسب‌تر است که ابروهایی با تراکم قابل قبول دارند، ولی می‌خواهند ظاهر ابروهای خود را پر تراکم‌تر نشان دهند. ولی در روش FUT به دلیل استخراج مقدار زیادی فولیکول‌ها و گرافت‌های مو، می‌توان ابروها را با تراکم بیشتر پیوند زد.

از طرفی میزان عوارض جانبی و بافت اسکار در ناحیه اهدا کننده (معمولا پشت سر) در روش FUT بیشتر است؛ چرا که در این روش فولیکول‌ها به صورت نواری استخراج می‌شوند و نیاز به بخیه و پانسمان در ناحیه اهدا کننده است. از این رو دوره نقاهت FIT برای کاشت ابرو کوتاه‌تر بوده و فرد احساس ناراحتی کمتری برای انجام این روش کاشت دارد.

آی گل؛ بهترین مرکز کاشت ابرو به روش FIT در تهران

کاشت ابرو از جمله اقدامات تخصصی است که هر کسی از پس انجام آن بر نخواهد آمد. برای اینکه ابروهایی شاداب و با تراکم بالا داشته باشید، باید حتما به متخصص کاشت ابرو طبیعی مراجعه کنید. در غیر این صورت امکان مشاهده عوارض کاشت ابرو و حتی عفونت در ناحیه کاشت نیز وجود دارد. درمانگاه تخصصی آی گل به عنوان بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران، بهترین خدمات کاشت ابرو را به روش FIT به شما ارائه می‌کند. تیم متخصص و پزشکان متبحر این مجموعه به شما این امکان را می‌دهند تا فرم ابرو را به دلخواه خودتان انتخاب کنید و هیچ عارضه‌ای را پس از کاشت ابرو مشاهده نکنید.