کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد؟ + مدت زمان دوره نقاهت ابرو

کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد؟ + مدت زمان دوره نقاهت ابرو

برای جبران موهای از دست رفته در ابروها راه‌های مختلفی وجود دارد. از تاتو، هاشور و استفاده از رنگ‌های موقتی در ابرو بگیرید تا کاشت ابرو. کاشت ابرو طبیعی یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای داشتن ابروهای زیبا و دائمی از آن کمک بگیرید. پروسه کاشت ابرو بدون جراحی با برداشت فولیکول‌های مو و کاشت این فولیکول‌ها در ناحیه ابرو انجام خواهد شد. این پروسه بسته به میزان فولیکول‌های مورد نیاز و تخصص پزشک می‌تواند زمان خاصی به طول بینجامد. اگر اهل برنامه ریزی هستید و می‌خواهید بدانید که کل پروسه کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد؟ این مقاله را تا انتها بخوانید.

کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد؟

کاشت ابرو یکی از روش‌های نوین برای جایگزین کردن ابروهای از دست رفته و ریخته است. فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شوند و به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شوند. بنابراین، مراحل کاشت ابرو را می‌توان به دو مرحله برداشت فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده و کاشت این فولیکول‌ها در ناحیه ابرو اشاره کرد. پروسه برداشت فولیکول‌های مو دقت و توجه بسیار زیادی را می‌طلبد. باید حتما فولیکول‌ها از ناحیه سالم برداشته شوند، سپس زیر میکروسکوپ چک شوند و فولیکول‌های سالم آن‌ها انتخاب گردند. کل این پروسه ممکن است از ۱ ساعت و نیم تا ۳ ساعت به طول بینجامد.

پس از آن، نوبت به کاشت فولیکول‌های سالم در ابروها است. در این مرحله باید به خواب و جهت سایر موها در ابروها توجه شود. چرا که بعد از رشد ابروها، اگر فولیکول‌ها به درستی در محل مناسب و در جهت خوب قرار نگرفته باشند، باعث ایجاد تغییر شکل و غیر یکنواختی در ابروها خواهند شد. بنابراین، دقت در این مرحله نیز باید زیاد باشد تا بتوانید شاهد زیبایی ابروها بعد از رشد باشید. این مرحله نیز معمولا ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد. بنابراین، به طور کلی، کاشت ابرو می‌تواند از ۳ الی ۶ ساعت انجام شود. بسته به شرایط ابرو و نحوه طراحی آن، این زمان می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد.

کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد؟

مدت زمان کاشت ابرو پرتراکم

تراکم بالا در فرآیند کاشت ابرو به منزله برداشت فولیکول‌های بیشتر از ناحیه اهدا کننده و قرار دادن این فولیکول‌ها در ناحیه ابرو است. یکی از عوامل موثر روی زمان کاشت ابرو، تراکم ابروی مورد نظر شما است. هر چقدر تراکم درخواستی بیشتر باشد، باید فولیکول‌های بیشتر در بازه زمانی طولانی‌تر از ناحیه اهدا کننده استخراج شوند و با دقت بیشتری در ابرو پیوند زده شوند. بنابراین، مدت زمان کاشت ابرو پرتراکم حداقل ۵ ساعت است. حتی دیده شده که این پروسه کاشت ابرو برای برخی از افراد تا ۷ ساعت نیز طول می‌کشد.

افرادی که نیاز به ابروهای ضخیم و پهن دارند، باید حتما زمان بیشتری را نیز برای کاشت ابرو اختصاص دهند؛ چون بدون شک پزشک قادر به پیوند زدن فولیکول‌های سالم با تعداد بالا در یک بازه زمانی کوتاه نخواهد بود. البته ناگفته نماند که تبحر و تجربه پزشک روی زمان کاشت ابرو پرتراکم و کم تراکم بی تاثیر نیست. پزشکانی که چندین سال تجربه در زمینه کاشت مو و ابرو دارند، با سرعت بیشتری مراحل کاشت ابرو را انجام می‌دهند. در مقابل پزشکان غیر متخصص و بدون تجربه، باید زمان بیشتری را برای کاهش خطا در حین کاشت ابرو اختصاص دهند.

تعداد جلسات برای کاشت ابرو

فارغ از اینکه شما باید چند ساعتی در مطب بمانید تا مراحل کاشت ابروی شما انجام شود، ممکن است نیاز به سپری کردن تعداد جلسات متعدد برای کاشت ابرو نیز داشته باشید. در برخی از مواقع، تراکم ابروهای کاشته شده به حد ایده آل نمی‌رسد و این موضوع ایجاب می‌کند که کاشت ابرو در چند جلسه مختلف انجام شود. در بعضی از شرایط نیز ابروهای کاشته شده می‌ریزند و طبیعتا نیاز به کاشت تارهای جدید در میان ابروها است.

بسته به شرایط ابروهای شما، تعداد جلسات برای کاشت ابرو نیز می‌تواند متفاوت باشد. اما معمولا در طی ۲ الی ۳ جلسه می‌توان مراحل کاشت ابرو را انجام داد و شاهد زیبایی ابروهای کاشته شده بود. در اکثر مواقع، هیچ ضرورتی وجود ندارد که چند جلسه برای کاشت ابرو مراجعه کنید و همان یک جلسه برای رسیدن به نتیجه عالی کافیست.

عوارض بعد از کاشت ابرو تا چند روز از بین می‌روند؟

عوارض بعد از کاشت ابرو تا چند روز از بین می‌روند؟

بعد از کاشت ابرو طبیعی ممکن است تورم، قرمزی و همچنین زخم در ناحیه ابرو وجود داشته باشد. بسته به شرایط پوستی هر فرد، این مشکلات از ۲ روز تا ۷ روز بعد از کاشت ابرو از بین می‌روند و هیچ جای نگرانی از بابت آن‌ها نیست. در طول دوره نقاهت کاشت ابرو، این امکان برای افراد وجود دارد که از منزل خارج شوند و کارهای روزمره خودشان را انجام دهند؛ اما باز هم بهتر است که حداقل تا ۱ هفته از بلند کردن اجسام سنگین جدا خودداری کنید.

نتایج قطعی کاشت ابرو طبیعی کی قابل مشاهده است؟

پس از کاشت ابرو، موهای کاشته شده می‌ریزند و دوباره موهای جدید رشد می‌کنند. پروسه رشد مو در ابرو در هر فرد بسته به شرایط جسمی می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، کل فرآیند ریزش و رشد مجدد ابروها نیاز به زمان ۴ الی ۶ ماهه دارد. پس از گذشت این بازه زمانی، نتایج قطعی کاشت ابرو طبیعی قابل مشاهده هستند. بنابراین، چند روز و حتی چند هفته بعد از کاشت ابرو، نمی‌توان در مورد نتیجه آن قضاوت کرد. برخی از افراد نیز تا ۱۰ ماه نتیجه قطعی کاشت ابرو را مشاهده نمی‌کنند. بهتر است که در دوره نقاهت کاشت ابرو، حتما از تقویت کننده‌های مناسب ابرو استفاده نمایید تا رشد ابروهای شما تقویت شوند و زودتر نتیجه کار را مشاهده کنید.

درمانگاه تخصصی آی گل؛ بهترین مرکز برای کاشت ابرو در زمان کوتاه

مدت زمان کاشت ابرو وابسته به تخصص پزشک و همچنین شرایط ناحیه اهدا کننده موهای شما نیز هست. درمانگاه تخصصی آی گل، ارائه دهنده خدمات مناسب کاشت ابرو در زمان کوتاه با دوره نقاهت کم است. اگر نیاز به مراجعه به بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران دارید، می‌توانید از خدمات ما در این درمانگاه استفاده نمایید و زیباترین ابروها را به خودتان هدیه دهید. برای دریافت نمونه کار و استعلام قیمت کاشت ابرو در تهران، کافیست که با ما در ارتباط باشید.