آیا برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی امکان پذیر است؟

آیا برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی امکان پذیر است؟

وجود پف بالای چشم یکی از دلایلی است که باعث از بین بردن زیبایی چهره افراد می‌شود. این ناهنجاری ممکن است در بانوان و آقایان بوجود آید. به جهت تاثیر منفی آن در صورت جزو دغدغه های مهم افراد مبتلا تلقی می‌شود. برای برطرف کردن آن همه ما به دنبال روش های غیر تهاجمی هستیم. لذا این سوال همواره مطرح می‌شود که آیا برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی قابل انجام است یا خیر؟

در این مقاله می‌خواهیم منحصرا در مورد این سوال مهم صحبت کنیم و در کنار آن یک روش بسیار کاربردی و اساسی را نیز ارائه دهیم. بنابراین اگر با پف بالای چشم دست به گریبان هستید و باعث مختل کردن کارهای روزمره و کاهش روحیه و اعتماد به نفس شما شده است. حتما این مقاله را تا انتها مطالعه فرمائید تا نحوه درمان را بطور کامل شرح دهیم.

دلایل اصلی پف بالای چشم چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم روش های درمان بدون جراحی و یا حتی جراحی را معرفی کنیم ابتدا باید ببینیم پف بالای چشم به چه دلیل ایجاد می‌شود. اصولا ریشه یابی یک نوع بیماری یا ناهنجاری در صورت در انتخاب روش درمان موثر است. دلایل متعددی برای پف بالای چشم وجود دارد که مهمترین آنها شامل موارد ذیل است:

  • کمبود خواب
  • رژیم غذایی نامناسب
  • برخی آلرژی‌ها و حساسیت‌ها
  • افزایش سن
  • ژنتیک
  • عدم تحرک و ورزش
  • قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب
  • تجمع آب زیاد در زیر پوست
  • مشکلات روحی از قبیل استرس و گریه زیاد

همه این موارد مذکور جزو المان های تأثیرگذار برای بروز پف بالای چشم و یا تورم پیرامون چشم‌ها است. از آنجاییکه افراد به دنبال برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هستند شاید تا حدودی بتوان با تغییر سبک زندگی این ناهنجاری را کنترل کرد.

به عنوان مثال اگر قبلا رژیم غذایی نامناسب داشتید با اصلاح آن شاید یک تاثیر کوچکی بوجود آید. همچنین انجام ورزش نیز می‌تواند موثر باشد. اما اگر یک عامل ژنتیکی در میان باشد و یک توده چربی در بالای چشم تجمع یابد در آن صورت دیگر رعایت رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی نمی تواند درمان کارسازی باشد.

دلایل اصلی پف بالای چشم چیست؟

روش درمان پف بالای چشم بدون جراحی و میزان تاثیر آن

برای از بین بردن پف بالای چشم بدون جراحی می‌توان از دستگاه پلاسما جت استفاده کرد. اصولا پلاسما یک حالت چهارمی از ماده است که ایجاد می‌شود. زمانی که به ماده جامد انرژی حرارتی اعمال می‌شود تبدیل به مایع می‌شوند. بسیاری از مایعات نیز با اعمال حرارت تبدیل به گاز خواهند شد. اما زمانی که این مقدار انرژی دهی به گاز ادامه پیدا می‌کند اتم های گازی تغییر حالت می‌دهند و تبدیل به پلاسما می‌شوند.

بنابراین با اعمال حرارت و انرژی بالا به یک گاز که می‌تواند یک دمای حدود ۵۰۰ درجه سانتیگراد باشد منجر به ایجاد پلاسما خواهیم شد. وقتی پلاسما با ماده جامد مانند پوست تماس پیدا می‌کند یکسری سوختگی های میکروسکوپی یا Micro burn را ایجاد می‌کند که باعث بروز واکنش‌ها و تغییرات در پوست می‌شود. مهمترین کاربرد پلاسما جت باز شدن پوست و رفع چین و چروک و برطرف کردن افتادگی های پوستی است. لذا از آن به عنوان بلفاروپلاستی با لیزر نیز یاد می‌کنند که باعث از بین رفتن پوست های اضافه بالای پلک می‌شود.

اما سوال اصلی اینجاست که آیا این روش در حوزه برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هم کاربرد دارد. با انجام پلاسما جت تا یک مقدار بسیار کم می‌توان تورم پشت پلک را کاهش داد اما این درمان کاملا مقطعی است و پس از ۳ الی ۴ ماه پف کردگی های چشم مجددا برمی گردند و نمی توان درمان بلند مدتی را شاهد بود. حال آنکه تاثیر آن در همین مدت کم نیز بسیار کوچک است. یعنی کاهش حجم پف بالای چشم چندان بالا نیست. در نتیجه تکنیک پلاسماجت برای برداشتن پف بالای چشم چندان روش قابل تأیید توسط پزشکان و متخصصان پوست نیست.

آی گل جزو بهترین کلینیک های زیبایی در تهران

بهترین روش برداشتن پف بالای چشم

بهترین روشی که می‌توان برای برداشتن پف بالای چشم انتخاب کرد روشهای جراحی است. قطعا با عمل های بلفاروپلاستی پلک پایین و پلک بالا تا حدودی آشنا هستید و می‌دانید که این عمل با انجام برش هایی در پلک بالا باعث حذف پوست اضافه پلک و ایجاد یک فرم مطلوب می‌شود. اگر در قسمت زیر پلک یک بافت نهفته و با فشردگی بالا از جنس چربی وجود داشته باشد در کنار برش دادن پوست باید این بافت اضافی نیز کاملا برداشته شود تا بتوان بطور کامل پف کردگی چشم را درمان کرد.

این توده‌ها و بافت های تجمع یافته در بالای چشم ممکن است از جنس چربی باشند. در نتیجه در این قسمت هیچ روشی غیر از جراحی کارساز نخواهد بود. به جهت آنکه بروز پف کردگی در هر دو چشم ایجاد می‌شود. لذا پزشک و متخصص جراح با استفاده از ابزار دقیق های کاربردی میزان برداشت توده انباشته شده در زیر پلک را اندازه گیری می‌کند تا باعث ایجاد قرینگی کامل در هر دو پلک شود.

موضوعی که شاید برای بسیاری از زیباجویان یک نوع دغدغه تلقی می‌شود. به این صورت که همواره به دنبال ایجاد قرینگی در عمل های زیبایی پلک بالا می‌باشند. این موضوع بستگی به میزان تخصص و تجربه جراح دارد که تا چه حد ظرافت کاری بالایی داشته باشد و بتواند یک قرینگی نسبی در اصلاح فرم پلک بالا بوجود آورد.

اصولا عمل های جراحی برای برداشتن پف پلک بالا ماندگاری بلند مدتی دارند. برخلاف روشهای غیر جراحی که عمدتآ تا ۴ ماه به حالت اول برمیگردند. اما عمل جراحی این قابلیت را دارد که تا ۱۵ سال ماندگاری داشته باشند. لذا زیباجویان می‌توانند یک سبک زندگی عادی و ایده آل را تجربه کنند.

بهترین روش برداشتن پف بالای چشم

نتیجه گیری

به عنوان یک نتیجه کلی رفع پف بالای چشم بدون جراحی ماندگاری خوبی نخواهد داشت. اگر به دنبال درمان های بلند مدت یا همیشگی هستید. طبق نظر پزشک متخصص روش جراحی کاملا کاربردی و ایده آل است. بسیاری از کلینیک های زیبایی که دارای تیم مجرب پزشکی هستند می‌توانند بهترین خدمات را برای دستیابی به یک چهره زیبا و جذاب ارائه دهند.

آی گل جزو بهترین کلینیک های زیبایی در تهران

کلینیک آی گل به عنوان بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران و با ارائه خدمات زیبایی متعدد، با بهره مندی از متخصصان با تجربه، عمل برداشتن پف بالای چشم را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد.

دقیقا همان انتظاری که شما از عمل دارید مهیا خواهد شد تا با اطمینان کامل با ما همکاری داشته باشید. مشاورین ما قبل از هر نوع عمل زیبایی سعی می‌کنند جامع ترین اطلاعات و رهنمودها را ارائه دهند. افزایش آگاهی منجر به آن خواهد شد تا شما بهتر و راحت تر در مورد عمل های زیبایی تصمیم گیری کنید. بنابراین جهت کسب مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.