معجزه پف چشم؛ چگونه پف چشم را قطعی و همیشگی درمان کنیم؟

معجزه پف چشم؛ چگونه پف چشم را قطعی و همیشگی درمان کنیم؟

شب‌ها به خوبی خواب نمی‌روید؟ هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، چشمان شما پف کرده هستند؟ حتی با وجود اینکه خوب خوابیده‌اید، باز هم در طول روز از پف زیر و بالای چشم خودتان ناراحتید؟ این تنها مشکل شما نیست، بسیاری از افراد به دلایل ارثی و ژنتیکی با مشکل پف بالا و پایین چشم مواجه‌اند. معجزه پف چشم زدن قهوه و ماسک‌های مختلف به چش÷م برای از بین بردن پف نیست! بلکه شما می‌بایست از روش‌های قطعی و همیشگی برای درمان این مشکل کمک بگیرید.

پف چشم چرا به وجود می‌آید؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد معجزه پف چشم صحبت کنیم، باید دلیل به وجود آمدن این مشکل را نیز به شما توضیح دهیم. پف چشم می‌تواند به دلایل موقتی مانند خواب آلودگی، کم خوابی، گریه و حساسیت فصلی رخ دهد. اما در برخی از مواقع این پف ایجاد شده در بالا و پایین چشم‌ها دائمی بوده و دلیل موقتی ندارد. ممکن است ژنتیک و سبک زندگی روی این موضوع تاثیر مستقیم داشته باشد. معمولا تغییر در ساختار عضلات و جابجایی آن‌ها و تجمع چربی در زیر چشم یا بالای پلک‌ها باعث پف آلودگی چشم‌ها می‌شود. گاهی اوقات این پف ایجاد شده آنقدر شدید است که گویا یک گوی سفت زیر چشم‌ها قرار گرفته‌اند.

برای رفع پف چشم چه کنیم؟

برای درمان پف بالا و پایین چشم می‌توانید از روش‌های مختلفی کمک بگیرید که هر کدام اثربخشی متفاوتی دارند؛ اما اگر به دنبال معجزه پف چشم هستید و می‌خواهید این مشکل را به صورت ریشه‌ای و عمیق درمان کنید، باید از روش جراحی کمک بگیرید. در ادامه شما را با روش‌های درمان پف بالای چشم آشنا می‌کنیم.

  • استفاده از ماسک‌های خانگی

ماسک‌های خانگی مانند ماسک قهوه، آلوئه ورا، ماسک چای بابونه و … که می‌توانند باعث کاهش التهاب در اطراف چشم شوند، نقش بسیار مهمی را در درمان پف و تیرگی زیر چشم ایفا می‌کنند. می‌توانید در دراز مدت از این روش‌ها استفاده کنید تا نتیجه مثبت آن‌ها را مشاهده نمایید.

  • استفاده از کرم‌های دور چشم

کرم‌های دور چشم با ترکیبات معدنی، ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و ضد التهاب‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. برای کاهش پف دور چشم می‌توان از این کرم‌ها استفاده کرد. به طوری که روزانه ۲ بار بعد از شستشوی صورت استفاده از این کرم‌ها توصیه می‌شود.

  • تنظیم خواب

داشتن خواب کافی می‌تواند یک معجزه برای درمان پف چشم شما محسوب شود. اگر می‌خواهید پف بالا و پایین چشم خودتان را درمان کنید، باید ابتدا زمان خواب خودتان را تنظیم نمایید. اینکه شب‌ها زود به رختخواب بروید و پس از گذشت ۷ الی ۸ ساعت از خواب بیدار شوید، روی کاهش پف چشم تاثیر زیادی خواهد داشت.

  • استفاده از روش‌های کلینیکی

روش‌های کلینیکی مختلف می‌توانند برای درمان پف چشم با اثربخشی دائمی مورد استفاده قرار گیرند. می‌توانید از تزریق فیلر، بوتاکس و همچنین روش بلفاروپلاستی برای درمان پف چشم کمک بگیرید که اثربخشی دائمی دارند.

پف چشم چرا به وجود می‌آید؟

معجزه پف چشم با بلفاروپلاستی

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی و روش‌های دیگر اثربخشی دائمی ندارد. حتی اگر از بهترین کرم‌ها و محصولات مراقبتی پوست اطراف چشم استفاده کنید، باز هم ممکن است به دلایل ژنتیکی و ارثی با مشکل پف بالا و پایین چشم مواجه شوید. معجزه پف چشم با بلفاروپلاستی قابل مشاهده است. بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش‌های درمانی پف چشم است که در آن پزشک متخصص یک برش کوچک در بالا و پایین چشم ایجاد می‌کند و از طریق آن لایه‌ها و بافت چربی اضافه که باعث ایجاد پف در چشم شده است را خارج خواهد کرد.

بلفاروپلاستی به دلیل نتیجه دائمی که در درمان پف چشم دارد به عنوان معجزه پف چشم شناخته می‌شود. اگر این عمل پف بالای چشم را نزد افراد متخصص و حرفه‌ای انجام دهید، می‌توانید تا آخر عمر با پف آلودگی چشمان خودتان خداحافظی کنید. اگرچه احتمال عود مجدد پف بالا و پایین چشم وجود دارد، ولی در نهایت این مشکل با بلفاروپلاستی تا چندین سال درمان خواهد شد.

درمان پف بالای چشم با بلفاروپلاستی

پف بالای چشم می‌تواند به دلیل تجمع چربی و همچنین تغییر ساختار عضلات در بالای چشم رخ دهد. برای اینکه پف و افتادگی بالای چشم برطرف شود، می‌توانید از روش معجزه پف چشم کمک بگیرید! بلفاروپلاستی به عنوان یک روش درمانی برای حذف پف بالای چشم و همچنین افتادگی پلک بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش پزشک برش کوچکی روی پلک بالای چشم می‌زند و بافت اضافه عضلات و چربی‌ها را از بالای چشم حذف خواهد کرد.

درمان پف پایین چشم با بلفاروپلاستی

بخش پایینی چشم دارای یک استخوان فرورفته است و پوست آن بسیار نازک و لطیف است. در این بخش ممکن است بافت چربی نفوذ کرده باشند و باعث پف کردن زیر چشم شوند. برای درمان پف زیر چشم، بهترین راه خارج کردن این بافت چربی اضافه است. چرا که این بافت چربی ممکن است آنقدر در زیر پوست تجمع پیدا کنند که بزرگ و بزرگ‌تر شوند و تاثیر منفی را روی ظاهر چشم‌ها بگذارند. از این رو برای رفع مشکل پف زیر چشم به صورت دائمی، باید حتما از روش جراحی کمک بگیرید.

معجزه پف چشم با بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی برای رفع پف چشم دائمی است؟

اثربخشی بلفاروپلاستی به عنوان معجزه پف چشم، دائمی است. البته در برخی از موارد به دلیل عدم مراقبت و یا شرایط پوستی و جسمی فرد، احتمال اینکه مجددا شاهد پف چشم در افراد باشیم وجود دارد. اما این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد و در اکثر افراد دیگر نیازی به انجام بلفاروپلاستی مجدد برای رفع پف و افتادگی پلک بالا و پایین نیست.

بهترین معجزه پف چشم با درمانگاه تخصصی آی گل

اگرچه روش بلفاروپلاستی به عنوان بهترین معجزه پف چشم شناخته می‌شود، ولی هر فردی قادر به انجام آن با بهترین نتیجه نخواهد بود. درمانگاه تخصصی آی گل، با داشتن تیم متخصص و باتجربه برای درمان پف چشم خدمات حرفه‌ای و با ماندگاری بالا را به شما عرضه می‌کند. اگر نیاز به انجام عمل بلفاروپلاستی دارید، ولی نگران عوارض و خطرات انجام این عمل هستید، می‌توانید با تیم متخصص درمانگاه آی گل در ارتباط باشید. پس از معاینه و مشاوره، بهترین روش درمانی به شما توصیه خواهد شد.