عمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛ مزایا، عوارض و نحوه انجام

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا؛ مزایا، عوارض و نحوه انجام

سنگین شدن پلک بالا می تواند در اثر وجود بافت های اضافه در پلک های بالا اتفاق بیفتد و زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که با افتادگی پلک بالا مواجه می شوند، در درجه اول نگران زیبایی چهره خودشان اند؛ اما اگر این مشکل برطرف نشود به مرور زمان باعث محدودیت در دید افراد نیز خواهد شد. عمل بلفاروپلاستی پلک بالا می تواند زیبایی چشم ها و صورت شما را چندین برابر کند؛ اما اگر می خواهید بدانید که این عمل جراحی چه مزایا و عوارضی دارد و مراحل عمل بلفاروپلاستی چیست؟ این مقاله را مطالعه کنید.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا، یکی از انواع اعمال جراحی برای رفع افتادگی پلک بالاست که می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و جوان شدن آن داشته باشد. این عمل برای افرادی که دارای مشکل افتادگی پلک بالا و همچنین محدودیت در دید به دلیل این مشکل هستند، بهترین گزینه محسوب می شود. زیرا هر عمل جراحی دیگری نمی تواند به این اندازه روی زیبایی پلک بالای شما تاثیرگذار باشد.

این عمل جراحی تهاجمی با کمک پزشکان متخصص و باتجربه انجام می شود. برای انجام این عمل، ابتدا بیمار بی حسی موضعی دریافت می کند تا احساس درد زیادی در حین جراحی پلک بالا نداشته باشد. سپس پزشک بافت اضافه و سفت شده بالای چشم را با ایجاد یک برش در پلک بالا خارج می کند. به طوری که سنگینی ایجاد شده در پلک بالا کاهش پیدا کند. سپس با کمک بخیه های قابل جذب، بخش بالایی چشم بخیه زده شده و افراد می توانند پس از گذشت چند هفته شاهد زیبایی چهره و صورت خودشان باشند.

بافت های برداشته شده از سمت پلک بالا شامل بافت چربی و عضله هستند که باعث ایجاد سنگینی در پلک بالا شده اند. این کار باید به صورت محافظه کارانه انجام شود. همچنین نوع بخیه زده شده نیز باید به گونه ای باشد که جای آن روی پلک باقی نماند و باعث ایجاد خطوط ناخوشایند روی پوست نشود.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چقدر است؟

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا می تواند نسبت به سایر روش های لیفت پلک بالا مانند تزریق ژل و بوتاکس بیشتر باشد. با این حال باید این واقعیت را پذیرفت که جاذبه زمین و رشد مجدد چربی در پلک بالا، می تواند باعث افتادگی مجدد پلک شود. از این رو ممکن است در اثر افزایش سن، احتمال اینکه دوباره پلک ها به سمت پایین کشیده شوند، وجود دارد.

طبق تخمینی که از سوی پزشکان در مورد ماندگاری عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا زده شده است، به نظر می رسد که این اثر این عمل تهاجمی بتواند از ۵ تا ۱۰ سال دوام داشته باشد. پس از گذشت ۱۰ سال، ممکن است دوباره پلک بالایی به سمت پایین کشیده شود، ولی باز هم بسیار زمان لازم است تا پلک بالایی شما مانند گذشته به سمت پایین کشیده شود. به خصوص اگر پزشک با ایجاد بخیه های ظریف بخش زیادی از چربی های اضافه بالای چشم شما را خارج کند.

روش های افزایش ماندگاری بلفاروپلاستی پلک بالا

همانطور که اشاره کردیم، عمل بلفاروپلاستی پلک بالا می تواند ماندگاری بالایی داشته باشد و شما را از انجام سایر روش های لیفت پلک بالا بی نیاز می کند. اما به هر حال مانند سایر روش های زیبایی، ممکن است در اثر افزایش سن دوباره پلک بالا به سمت پایین کشیده شود. عوامل دیگری نیز وجود دارند که ریسک افتادگی پلک بالا را افزایش می دهند.

اگر تغذیه مناسبی داشته باشید و بتوانید پوست خودتان را هیدراته نگه دارید، ماندگاری این روش افزایش پیدا می کند. مصرف منظم پروتئین و ویتامین سی، به شما برای افزایش ماندگاری این روش زیبایی کمک می کند. استفاده منظم از ضد آفتاب و انتخاب بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران، به شما این امکان را می دهد تا با خیالی آسوده از زیبایی پلک های کشیده شده به سمت بالای خودتان لذت ببرید.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چیست و چگونه انجام می شود؟

مزایای عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا

عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و همین موضوع باعث شده تا ان عمل جراحی، به یکی از محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی تبدیل شود. برای اینکه بتوانید تاثیر این عمل جراحی روی زیبایی چهره خودتان را درک کنید، ابتدا باید خودتان را با افرادی که پلک افتاده ندارند مقایسه کنید. افتادگی پلک می تواند تاثیر زیادی روی مسن نشان دادن چهره شما داشته باشد. به طوری که ممکن است در اثر بروز این مشکل، چهره ای پیرتر داشته باشید؛ ولی عمل بلفاروپلاستی می تواند این مشکل را برطرف کند.

به طور کلی، مزایای عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا شامل موارد بسیار متنوعی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم؛ اما این نکته را به شما یادآوری می کنیم که اگر این عمل را نزد افراد متخصص و باتجربه انجام ندهید، به این مزایا دست پیدا نخواهید کرد.

  • جوانسازی چهره و پوست
  • کمک به رفع چین و چروک های بالای چشم
  • بهبود دید به دلیل رفع افتادگی پلک بالا
  • کمک به کاهش تاری دید به دلیل بهبود شرایط بینایی با لیفت پلک بالا
  • رفع افتادگی پلک بالا و زیباسازی چهره
  • کند کردن روند پیری پوست

معایب و عوارض عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا

معایب و عوارض عمل بلفاروپلاستی در پلک بالا

یکی از نگرانی های افراد برای انجام عمل بلفاروپلاستی پلک بالا، عوارض و معایب انجام این کار است. به طور کلی، این عمل جراحی عارضه نگران کننده ای را به همراه ندارد. به خصوص اگر توسط پزشکان متخصص، باتجربه و حرفه ای انجام شود. با این حال شرایط جسمی و پوستی هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است. ممکن است برخی از افراد نتوانند به خوبی با اعمال تهاجمی مانند این عمل کنار بیایند. اگر عمل بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر و روش های جدید انجام شود، عوارض ناشی از آن به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

عوارض عمل بلفاروپلاستی پلک بالا زمانی اتفاق می افتد که نزد یک پزشک غیر متخصص و بی تجربه بروید. در این صورت احتمال بروز عفونت و یا حتی آسیب به اعصاب بینایی شما وجود دارد. در صورتی که پزشک متخصص مراجعه کنید، در کوتاه ترین زمان ممکن عوارض کوتاه مدت بلفاروپلاستی مانند سوزش چشم ها، تورم و التهاب در بالای چشم کاهش پیدا خواهد کرد و می توان شاهد زیبایی چشم ها بود.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

انجام عمل بلفاروپلاستی برای پلک بالا می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد و باعث جوانسازی و زیبایی چهره شما شود؛ اما اینکه هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چقدر است؟ یک سوال رایج در میان افراد می باشد. این عمل جراحی دارای نرخ مشخصی نبوده و هر یک از کلینیک ها بر اساس خدماتی که ارائه می کنند و به صورت دلخواه، قیمت این عمل را مشخص می کنند.

بهترین راه برای تعیین هزینه بلفاروپلاستی این است که شما با یک کلینیک تخصصی در ارتباط باشید و در مورد قیمت از آن سوال بپرسید. بسته به شدت افتادگی پلک و نوع عملی که قرار است برای رفع این مشکل انجام شود، می توان هزینه این عمل را محاسبه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت، می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی آی گل در ارتباط باشید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

کلینیک زیبایی آی گل؛ بهترین کلینیک برای جراحی پلک بالا

با توجه به اینکه عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا می بایست بر روی پلک بالایی انجام شود و قطعا خطا در آن می تواند روی سیستم بینایی شما نیز تاثیرگذار باشد، توصیه می کنیم که حتما بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران را انتخاب کنید. کلینیک زیبایی آی گل دارای پرسنل و پزشکان متخصص برای انجام جراحی پلک بالا یا همان بلفاروپلاستی است. اگر برای شما مهم است که روند این عمل زیبایی به بهترین شکل انجام شود، می توانید از کلینیک زیبایی آی گل کمک بگیرید. در این کلینیک امکان دریافت خدمات بلفاروپلاستی پلک پایین نیز وجود دارد.