ماساژ چشم بعد از عمل پلک چه فوایدی دارد و چگونه باید انجام شود؟

ماساژ چشم بعد از عمل پلک چه فوایدی دارد و چگونه باید انجام شود؟

انجام بلفاروپلاستی اقدامی مهم برای زیباسازی چشم ها بوده و چهره ای جذاب و شاداب برای شما ایجاد می کند. در واقع جراحی پلک افتاده باعث می شود تا از چین و چروک های ناشی از افتادگی پلک نیز رهایی یابید. با این حال، انجام عمل به تنهایی ظاهر دلخواه شما را ایجاد نخواهد کرد؛ ماساژ چشم بعد از عمل پلک یکی از اقداماتی است که با انجام آن، دوره درمان را سریعتر پشت سر گذاشته و نتایج ایده آلی به دست می آورید. برای انجام این کار، لازم است ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و پس از یادگیری، اقدام به ماساژ چشم ها نمایید. با ما همراه باشید تا با نکات لازم در مورد ماساژ چشم بعد از عمل پلک آشنا شوید.

نحوه ماساژ چشم بعد از عمل پلک چگونه است؟

پس از بلفاروپلاستی، لازم است روزانه یکبار و به مدت یک هفته، چشم های خود را به آرامی ماساژ دهید. در صورتی که تصور می کنید تعداد دفعات ماساژ برای شما زیاد است، با پزشک خود مشورت کرده و یک روز در میان این کار را انجام دهید. نحوه ماساژ چشم بعد از عمل پلک به صورت زیر می باشد:

 • پیش از شروع ماساژ، دست های خود را به خوبی بشویید تا از انتقال باکتری به قسمت بخیه و ایجاد عفونت جلوگیری شود.
 • در صورتی که متخصص برای شما، کرم یا ژل بهبود دهنده زخم تجویز کرده، ابتدا آن را روی پلک بزنید و پس از آن ماساژ را انجام دهید.
 • برای شروع ماساژ از فشار آهسته انگشت اشاره یا شست بر روی پوست استفاده کنید. انگشت خود را به صورت دایره و در جهت عقربه ساعت روی پلک حرکت دهید.
 • روش درست ماساژ چشم بعد از عمل پلک این است که ابتدا از نواحی کنار زخم و محل جراحی شروع کرده و سپس به طرف نواحی برش خورده حرکت کنید.
 • با حرکات نرم، ماساژ را از انتهای چشم به قسمت داخل شروع کنید؛ سپس از انتهای داخلی به سمت انتهای خارجی حرکت کرده و این روند را تکرار کنید.
 • از حرکات سریع و فشار بیش از حد جلوگیری نمایید.
 • میزان و تعداد دفعات انجام ماساژ را طبق توصیه پزشک ادامه دهید. همچنین در این مدت، تمامی نکات مراقبتی از جمله: پاکسازی زخم و استفاده از پماد یا کرم را رعایت کنید.

نحوه ماساژ چشم بعد از عمل پلک چگونه است؟

بلفاروپلاستی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

افتادگی پلک و ایجاد چین و چروک به دلایل مختلفی اتفاق می افتد؛ برخی از این دلایل عبارتند از: افزایش سن، ژنتیک، تصادف، کم خوابی مزمن و … . در این حالت، پلک استحکام خود را از دست داده و به دلیل تجمع نامنظم چربی، دچار افتادگی و شل شدگی خواهد شد. این عارضه باعث می شود چهره فرد شادابی خود را از دست داده و خسته به نظر برسد. با توجه به اینکه چشم ها یکی از المان های زیبایی صورت به شمار می آیند، پلک های افتاده و چروک می توانند جذابیت چهره را کاهش دهند؛ در این مواقع، فرد با هر بار نگاه کردن در آینه، اعتماد به نفس خود را از دست داده و از مشاهده چهره خود خسته خواهد شد. علاوه بر این، گاهی افتادگی پلک به اندازه ای زیاد است که بینایی فرد را مختل کرده و موجب کاهش دی خواهد شد. از این رو، لازم است درمان افتادگی پلک را جدی گرفته و برای انجام عمل اقدام نمایید.

به طور کلی برای جلوگیری از افتادگی پلک بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهید تا نیاز به عمل جراحی نداشته باشید. تغذیه مناسب و ماساژ صحیح چشم ها می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از این عارضه داشته باشد اما در صورت دلایل ژنتیکی، این مشکل نیاز به عمل جراحی خواهد داشت.

مدت زمان ماساژ چشم بعد از عمل پلک

در صورت تایید پزشک، هفته اول به صورت روزانه، بین ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ چشم را انجام دهید. پس از آن تا انتهای هفته چهارم، به طور تدریجی تعداد دفعات ماساژ را به ۲ یا ۳ بار در طول روز افزایش دهید. همچنین با افزایش دفعات، لازم است مدت زمان ماساژ را نیز بیشتر کنید. با شروع هفته پنجم می توانید پلک پایین را روزانه ۵ بار و هر بار، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ دهید.

دلایل ماساژ چشم بعد از عمل پلک چیست؟

اطلاع از دلایل ماساژ چشم بعد از عمل پلک به شما کمک می کند تا برای انجام این کار مصمم باشید و روند بهبود را به سرعت طی نمایید. این دلایل عبارتند از:

 • پس از جراحی پلک، تنش و استرس برای عضلات به وجود می آید. ماساژ چشم بعد از عمل پلک کمک می کند تا استرس عضلانی، گرفتگی و درد این نواحی کمتر شود.
 • بعد از بلفاروپلاستی، امکان محدودیت در حرکات پلک وجود دارد؛ انجام صحیح مراحل ماساژ کمک می کند تا حرکات پلک، آسانتر انجام شوند.
 • با انجام این ماساژ، گردش خون در نواحی جراحی افزایش یافته و این کار روند بهبود را سریعتر خواهد کرد.
 • ماساژ پلک ها بعد از بلفاروپلاستی، کمک می کند تا مایعات اضافی از پلک خارج شود؛ همچنین امکان بروز عفونت و تورم کاهش خواهد یافت.
 • ایجاد جای زخم و اسکار پس از بلفاروپلاستی امری طبیعی می باشد؛ با انجام ماساژ می توانید بافت اسکار را سریعتر از بین ببرید.

دلایل ماساژ چشم بعد از عمل پلک چیست؟

عمل جراحی پلک در درمانگاه آی گل

درمانگاه تخصصی آی گل با استفاده از جدیدترین متد روز و به کمک دستگاه های پیشرفته، انواع خدمات زیبایی را انجام می دهد. خدماتی مانند بلفاروپلاستی، تزریق فیلر، بوتاکس، لیزر موهای زائد و …، همگی توسط کادر درمان مجرب و متخصص در این درمانگاه انجام می شوند. لازم است بدانید قبل از انجام هر عمل، دستورالعمل های لازم توسط پزشک به زیباجویان ارائه شده و خدمات زیبایی با کمترین عارضه برای آنها انجام خواهند شد. رضایت مراجعه کنندگان از نتایج و روند بهبود باعث شده تا این درمانگاه، یکی از بهترین مراکز زیبایی در تهران شناخته شود.

سخن آخر

در صورتی که ماساژ چشم بعد از عمل پلک، به درستی و طبق دستور پزشک انجام شود، نتایجی رضایت بخش و درمانی سریع به همراه خواهد داشت. نکته مهم در نتیجه دهی ماساژ این است که در کنار آن، مراقبت های پس از عمل را به خوبی انجام دهید.